Do semifinále v Londýne na úkor Murrayho Wawrinka: Sily si zmeria s Federerom

Stan Wawrinka Stan Wawrinka Zdroj: SITA

LONDÝN - Švajčiarsky tenista Stan Wawrinka uzavrel kvarteto semifinalistov na Turnaji majstrov v Londýne. V záverečnom dueli skupiny Ilieho Nastaseho zdolal v priamom súboji o postup druhého nasadeného Brita Andyho Murrayho v dvoch setoch 7:6 (4), 6:4 a v sobotu ho čaká krajan Roger Federer. Druhú semifinálovú dvojicu vytvorili svetová jednotka Novak Djokovič zo Srbska a Španiel Rafael Nadal, ktorý v piatok triumfoval v derby nad krajanom Davidom Ferrerom po trojsetovej bitke 6:7 (2), 6:3 a 6:4.

Duel medzi Wawrinkom a Murrayom mal od úvodu mimoriadne vyrovnaný priebeh. Obaja súperi si držali servis do ôsmej hry, keď Švajčiar premenil druhý brejkbal na 5:3, no cesta za víťazným setom bola ešte tŕnistá. Murray najmä vďaka perfektným returnom dotiahol dejstvo do tajbrejku, a hoci v ňom viedol už 4:2, stratil tri loptičky na podaní a za 67 minút prehral 6:7 (4).

V druhom sete to bol koncert perfektných úderov zo strany Wawrinku. Za stavu 2:0 sa Murray na neho ešte dokázal dotiahnuť, ale niekoľko úspešných bekhendov od základnej čiary vynieslo Švajčiarovi pohodlný náskok. V siedmej hre získal brejk na 5:2, no Murray nemienil predať kožu lacno. Znížením na 4:5 priebeh setu výrazne zdramatizoval, v desiatom geme mal k dispozícii dva brejkbaly, ale Wawrinka ho dôraznou hrou vyrovnal a druhý mečbal napokon premenil na víťazstvo.

Stan Wawrinka (4-Švaj.) - Andy Murray (2-V.Brit.) 7:6 (4), 6:4

Viac o téme: Andy Murray Stan Wawrinka