Zborná s hviezdnym výberom doma nestačila na Švédov: Česi proti Fínom neskórovali

Rusi s hviezdnym výberom podľahli ŠvédomRusi s hviezdnym výberom podľahli Švédom Zdroj: SITA

SOČI - Hokejisti Ruska podľahli vo štvrtok v Soči Švédom 1:4 v stretnutí Pohára Prvého kanála v rámci série Euro Hockey Tour. "Zborná" s hviezdnym výberom na čele s Kovaľčukom, Radulovom, Moziakinom či Dadonovom sa v úvode druhej tretiny síce ujala vedenia zásluhou obrancu Čudinova, ale severania ešte v prostrednej časti hry troma presnými zásahmi v rozpätí necelých siedmich minút zvrátili vývoj.

Postupne sa presadili Petersson, Ahnelöv a Norman. V poslednej minúte duelu potom ešte zvýraznil víťazstvo svojho tímu do prázdnej bránky Möller.

V pražskej O2 aréne pred 16 257 divákmi nestrelili hokejisti domáceho Česka protivníkom z Fínska ani gól a vo štvrtkovom stretnutí Pohára Prvého kanála v rámci série Euro Hockey Tour podľahli 0:3. Brankár Furch prvý raz kapituloval v 33. min z hokejky Palolu a v úvode poslednej tretiny ho prestrelil aj Nutivaara. Víťazstvo Suomi spečatil presným zásahom do opustenej bránky Enlund. Gólman Säteri si udržal čisté konto.

PRAHA
Česko - Fínsko 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 33. Palola, 43. Nutivaara (I. Filppula), 58. Enlund

SOČI
Rusko - Švédsko 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Góly: 22. Čudinov (Zaripov, A. Radulov) - 27. Petersson (Omark, Hersley), 30. Ahnelöv (Rahimi, Omark), 34. J. Norman (Rahimi, Andreas Johnson), 60. Möller (Sjögren)

Viac o téme: Euro Hockey Tour Rusko Švédsko