VIDEO AC Miláno s Kuckom do štvrťfinále Talianskeho pohára

M'Baye NiangM'Baye Niang Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti AC Miláno zvíťazili vo štvrtkovom osemfinálovom dueli Talianskeho pohára na ihrisku Sampdorie Janov 2:0 a postúpili do štvrťfinále, kde sa stretnú s Carpi. O triumfe "rossoneri" rozhodli góly M'Bayeho Nianga a Carlosa Baccu v druhom polčase.

Domáci dohrávali zápas bez bosnianskeho stopéra Ervina Zukanoviča, ktorý videl v 64. minúte červenú kartu. Z postupu AC sa radoval aj slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka, ktorý odohral celý zápas, rovnako ako jeho krajan David Ivan v domácom drese.

Postup si zaistili aj hráči Lazia Rím po víťazstve 2:1 nad Udinese Calcio. Vo štvrťfinále narazia na obhajcu trofeje Juventus Turín. Hostia sa na Olympijskom štadióne ujali vedenia zásluhou gólu Panagiotisa Koneho z 67. minúty, no Lazio dokázalo skóre otočiť, keď sa v priebehu deviatich minút strelecky presadili Alessandro Matri a Danilo Cataldi.