FOTO + VIDEO Desivý pohľad na Jágra: Pred Vianocami prišiel o štyri zuby!

Jaromír Jágr stratil štyri zubyJaromír Jágr stratil štyri zuby Zdroj: SITA

NEW YORK - O štyri zuby prišiel v utorňajšom zápase NHL Jaromír Jágr, potom prihral na gól a pomohol Floride k víťazstvu nad Ottawou 2: 1 po samostatných nájazdoch. Jágr sa zranil v polovici prvej tretiny, kedy ho pri závare pred bránkou zasiahol hokejkou do tváre útočník súpera Alex Chiasson, bývalý spoluhráč z Dallasu.

Český útočník začal z úst silno krvácať, klesol na ľad a zostal niekoľko sekúnd ležať. Potom zamieril v sprievode tímového lekára do kabíny, odkiaľ sa ale o pár minút vrátil a dohral nielen tretinu, ale aj celý zápas. "To budú Vianoce! Bez štyroch zubov," zhodnotil pre fanúšikov na sociálnej sieti Jágr. "Ale má to i výhody: nebudem toľko jesť a tak aspoň nestučniem," hľadal v tom pozitíva český hokejový veterán.

Jaromír Jágr stratil štyri Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA
Jaromír Jágr stratil štyri Galéria fotiek (3) Zdroj: facebook

V jeho polovici Jágr vymyslel úvodný gól večera. V strednom pásme sa vďaka svojej klasickej otočke zbavil súpera, zaviezol puk do útočnej tretiny, tam si ho vymenili Quinton Howden s Corbanom Knightomom a ten svojím prvým gólom v sezóne poslal Pantery do vedenia 1: 0. V úvode tretej tretiny vyrovnal v presilovej hre Mark Stone a stretnutie napokon dospelo do predĺženia. V samotnom závere mohol Jágr rozhodnúť, keď sa z hĺbky obranného pásma dokázal dostať do samostatného úniku, ale v koncovke neuspel.

Čo sa nepodarilo jemu, dokázali v penaltovom rozstrele Brandon Pirri a Aleksander Barkov. Obaja presnou strelou švihom vyzreli na brankára Craiga Andersona, zatiaľ čo Roberto Luongo na druhej strane dva nájazdy zneškodnil a Florida si tak pred vianočnou prestávkou pripísala piate víťazstvo v rade.

Viac o téme: Jaromír Jágr Florida Panthers
  • Zdroj: ČTK; Športky