Slovenská reprezentácia s ďalšou prehrou: Po Švédsku nás pokorilo aj Švajčiarsko

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

KISAKALIO - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov neuspeli ani v záverečnom prípravnom zápase pred juniorskými MS v Helsinkách. V stredu podľahli v generálke vo fínskom meste Kisakalio švajčiarskym rovesníkom 2:4. Helvéti rozhodli o svojom triumfe už v prvej tretine, v ktorej si vypracovali trojgólový náskok.

Mladí Slováci, ktorí obhajujú bronz z Toronta, sa na MS predstavia v základnej B-skupine. Zverencov trénera Ernesta Bokroša v Hartwall aréne postupne čakajú súboje s Bieloruskom (nedeľa 27. decembra o 15.00 SEČ), Českom (pondelok 28. decembra, 13.00), Fínskom (streda 30. decembra, 17.00) a Ruskom (štvrtok 31. decembra, 13.00).

Slovensko "20" - Švačiarsko "20" 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)
Góly: 29. Jaroš (Lešťan), 54. Matej Paločko (J. Milý, Sukeľ) - 7. Suter (Kessler, Heldner), 10. Suter (Kindschi, Kessler), 14. Kessler (Suter), 25. Impose (Rod, Riat)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vuohtoniemi, Nordström - Elonen, Hägerström (všetci Fín.), 130 divákov

Zostava SR "20“: Húska - Ivanič, M. Moravčík, Jaroš, A. Sloboda, L. Romančík, Maier, Černák, Koch - Huňa, J. Šiška, Hrušík - R. Bondra, Pospíšil, Lešťan - Briestenský, Sádecký, M. Surový - J. Milý, Sukeľ, Matej Paločko

Ernest Bokroš, tréner SR 20 (zdroj: SZĽH): „Stretnutie sme nezačali vôbec dobre, keďže sme v 14. minúte prehrávali už trojgólovým rozdielom. Švajčiari boli agresívnejší, lepšie korčuľovali a naviac mali aj v kombináciách. Po dohovore v kabíne, keď sme chlapcom povedali, že takto sa na medzinárodnej scéne hokej nehrá, sme sa prebudili a začali hrať lepšie. Od polovice zápasu to už na ľade vyzeralo takmer tak, ako by sme chceli. Mrzí nás, že sme v oboch prípravných zápasoch nestretlili ani jeden gól z presilovej hry. Švajčiari strelili z tejto štandardnej situácie dva.“