VIDEO Slovenskí mladíci v Rusku opäť s triumfom: V druhom vystúpení pokorili osemnástku Litvy

Slovenskí mladíci v Rusku zdolali aj LitvuSlovenskí mladíci v Rusku zdolali aj Litvu Zdroj: futbalsfz

PETROHRAD - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na medzinárodnom mládežníckom turnaji Memoriál Valentina Granatkina v ruskom Petrohrade. Zverenci Milana Malatinského v utorok zdolali litovských rovesníkov 2:0.

O triumf tímu SR "18" sa gólmi už v prvom polčase postarali obranca trnavského Spartaka Matej Oravec a stredopoliar bratislavského Slovana Kevin Kele. Mladí Slováci nadviazali na nedeľný úspech nad vrstovníkmi z Japonska 3:0. Po dvoch stretnutiach majú na konte výrazne priaznivé skóre 5:0, vo štvrtok 7. januára o 17.00 h SEČ narazia na výber domáceho Petrohradu. O deň neskôr si zmerajú sily s Bielorusmi (12.15 h SEČ).

Litva "18" - Slovensko "18" 0:2 (0:2)
Góly: 8. M. Oravec, 42. Kele
ŽK: 75. Peretiatko - 59. J. Jánošík

Zostava SR "18": Vantruba - K. Jašúrek (46. Štefanec), J. Jánošík, M. Oravec, Šušolík - Lénárt, Herc (78. P. Varga) - Jedinák, Baumgartner (62. Masulovič), Kele (62. Dubec) - Tupta (78. Vallo)

Milan Malatinský (tréner SR "18", zdroj: futbalsfz.sk): "Prvý polčas bol z našej strany z herného hľadiska v poriadku, okrem dvoch strelených gólov sme si vypracovali ešte tri čisté šance na skórovanie. Po zmene strán sme nemali toľko príležitostí, menej sme sa pohybovali a niektoré situácie riešili komplikovane. Treba však zobrať do úvahy, že súper prakticky počas celého zápasu bránil na svojej polovici a snažil sa o rýchle brejky, ktoré sme eliminovali. Zostávame pokorní, chceme sa čo najlepšie pripraviť na domáci Petrohrad."