VIDEO Chára už lepší než v minulej sezóne, Halákovi sa nevydaril ani druhý pokus

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: SITA

NEW YORK - Ruský hokejový útočník Alexander Ovečkin v sobotu dosiahol svoj 498. aj 499. gól v zámorskej NHL. Je teda už len jediný krok od toho, aby sa stal 43. hráčom histórie profiligy s 500 zásahmi na konte.

Hostia z tímu Washington Capitals viedli na ľade New Yorku Rangers po dvoch tretinách 2:0, ale šesť sekúnd pred koncom tretej časti prehrávali 2:3. Duel v Madison Square Garden poslal do predĺženia Nicklas Bäckström a v 62. min rozhodol práve Ovečkin.

Brankár Jaroslav Halák sa po päťzápasovej absencii nedočkal úspechu v drese New Yorku Islanders ani na druhý pokus. "Ostrovania" podľahli vo Philadelphii miestnym Flyers 0:4, napriek tomu si Halák pripísal 27 úspešných zákrokov a mal 87,1-percentnú úspešnosť. Od druhej tretiny ho postupne prekonali Michael Raffl, Jevgenij Medvedev, Matt Read aj Sean Couturier. Na druhej strane si shutout pripísal Steve Mason, keď zneškodnil všetkých 20 pokusov "ostrovanov".

Halákovi sa od návratu Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Halákovi sa od návratu do zostavy svojho tímu zatiaľ nedarí. V oboch uplynulých dueloch dostal príležitosť, no inkasoval dovedna sedem gólov. Ôsmy dostali Islanders pri prehre 1:4 s Washingtonom do prázdnej bránky.

Len 38 zápasov stačilo Zdenovi Chárovi z Bostonu, aby prekonal svoju produktivitu z uplynulého ročníka zámorskej hokejovej NHL. Skúsený obranca dosiahol v sobotu na ľade Ottawy svoju šestnástu asistenciu a celkovo 21. bod, v minulej sezóne pozbieral v 63 dueloch iba 20 bodov (8+12). Bruins prehrali 1:2 po predĺžení. "Zdá sa mi, že na všetkom sa dajú nájsť aj pozitíva. Dnes sme získali bod na tripe. Ruku na srdce - kto si viac zaslúžil vyhrať? Myslím si, že oni. Berieme to a ideme do New Yorku na ďalší zápas," vidí veci pragmaticky brankár Tuukka Rask.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers - Washington 3:4 po predĺžení (0:1, 0:1, 3:1 - 0:1)
Góly: 46. Lindberg (D. Moore, McDonagh), 50. K. Hayes (McDonagh, Brassard), 54. Stalberg (Yandle, K. Hayes) - 20. Ovečkin, 24. Justin Williams (Schmidt), 60. Nicklas Bäckström (Justin Williams, Niskanen), 62. Ovečkin (Schmidt)

Philadelphia - New York Islanders 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 22. Raffl (Couturier, Read), 29. J. Medvedev (Read, Del Zotto), 51. Read (Streit, Laughton), 56. Gudas (Raffl, B. Schenn)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas

Columbus - Carolina 3:4 po predĺžení (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Góly: 36. Atkinson, 45. Wennberg (Saad, D. Savard), 52. J. Anderson (Rychel, Dubinsky) - 11. Nestrašil (Lindholm, Hanifin), 22. Versteeg (E. Staal, Faulk), 28. Liles (Nordström, J. Staal), 63. J. Staal (Slavin)

Montreal - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 31. Subban (Markov, Plekanec) - 28. Hörnqvist (Kessel, Malkin), 35. Rust (Bonino, Dumoulin), 60. Fehr

Ottawa - Boston 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 14. Zibanejad (E. Karlsson, M. Michálek), 65. Mark Stone (E. Karlsson, Turris) - 21. Pastrňák (CHÁRA, P. Bergeron), Zdeno Chára (Boston) 21:37 min, 0+1

San Jose - Toronto 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Góly: 25. Burns (P. Martin, Pavelski), 29. Nieto (Wingels, Burns), 36. Pavelski (Hertl, J. Thornton), 38. Hertl (Braun, J. Thornton), 45. M. Karlsson (Tierney, Braun), 50. Donskoi (Wingels, Vlasic), 52. Hertl (Braun, Vlasic)

Dallas - Minnesota 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 57. Jamie Benn (Sharp, Spezza) - 24. R. Carter (Haula, Stoll), 32. Vanek (Coyle)

Arizona - Nashville 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly: 24. Vermette (Doan, Rieder), 41. Rieder (Hanzal), 58. Rieder (Ekman-Larsson, Vermette), 60. Duclair

Vancouver - Tampa Bay 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 16. Bärtschi (Horvat, Y. Weber), 58. Horvat (Hutton, Biega) - 4. Killorn (Kučerov, Namestnikov), 53. Filppula (Straalman, Callahan), 64. Kučerov (Namestnikov, Straalman)

Los Angeles - St. Louis 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 30. Kopitar (Lucic) - 33. Pietrangelo (Tarasenko, Lehterä), rozhodujúci sam. nájazd Brouwer
Marián Gáborík (LA) 16:19 min, 3 strely, v rozstrele premenil jediný nájazd domácich.

Viac o téme: Alexander Ovečkin Jaroslav Halák Zdeno Chára New York Islanders