Fialková po životnom výkone spokojná: Jedna tesná rana a mohlo to byť ešte lepšie

Paulína Fialková Paulína Fialková Zdroj: SITA

RUHPOLDING - Domáca biatlonistka Laura Dahlmeierová zásluhou výborného bežeckého výkonu najmä po záverečnej štvrtej streľbe v sobotu zvíťazila v nemeckom Ruhpoldingu v stíhacích pretekoch na 10 km v rámci 4. kola Svetového pohára 2015/2016. Výborným 6. miestom pri manku 1:01,0 min sa blysla Slovenka Paulína Fialková, ktorá nesklopila jeden terčík.

Štartovala s číslom 15 po piatkovom šprinte. Jana Gereková (+1:55,9) s dvadsiatimi ranami do čierneho obsadila 14. priečku, čo je posun o štyri stupienky. Pre dvadsaťtriročnú reprezentantku to je najlepšie umiestnenie v prestížnom seriáli v doterajšej kariére.

Fialková bola so svojím výkonom nadmieru spokojná. "Príjemne ma dnešné preteky prekvapili, dúfam, že aj mojich fanúšikov. Bežalo sa mi dobre, čo bolo, dúfam, vidno. V poslednom kole to ale bolo ťažšie, bol veľmi hlboký sneh. Mám to šťastie, že sa mi v takýchto podmienkach dobre behá. Na strelnici ma jedna tesná rana možno pripravila o lepší výsledok," povedala v telefonickom rozhovore pre portál biatlon-info.sk.

"Dnes to bol presne príklad toho dňa, keď vám všetko vyjde podľa predstáv. Ráno sme všetci vstali správnou nohou dobre naladení bez stresu, v bunke pri príprave lyží fungovalo všetko ideálne, na strelnici pohoda. Baby mali všetko v hlavách vyrovnané a všetko sa to prenieslo do pretekov. Už pred pár dňami som vravela, že Paulínka na tréningoch vyzerá veľmi dobre a forma u nej stúpa a tu to len potvrdzuje. Ona už nie je nováčik. Má už odjazdených množstvo stíhačiek a vie, ako sa k tomu má postaviť. Vždy sa treba veľmi koncentrovať na prvú streľbu, aby ste ostali v kontakte. Obom sa podarili ležky bez chyby, ale veľa pretekárok bolo čistých, takže bolo ťažké posúvať sa. Na stojkách zbytočne neriskovali. Janka šla na istotu a aj napriek tomu desiaty najrýchlejší strelecký čas. Veľmi dobré. Dnes to všetko prinieslo svoje ovocie," povedala reprezentačná trénerka žien Anna Murínová.
Viac o téme: Paulína Fialková Jana Gereková
  • Zdroj: TASR, SITA