Florida na čele s Jágrom s poriadnym výpraskom: Nakopali nám zadky!

Jaromír Jágr a Michael Ferland v súbojiJaromír Jágr a Michael Ferland v súboji Zdroj: SITA

CALGARY - Calgary na domácom ľade nedalo šancu Floride. Po štvorgólovej kanonáde v prvej tretine pridalo v druhom aj treťom dejstve po jednom presnom zásahu a "panterov" napokon deklasovalo 6:0.

Absolútnou hviezdou zápasu bol 19-ročný nováčik Sam Bennett, ktorý odohral životný zápas a strelil štyri góly. Stal sa tretím najmladším hráčom v histórii NHL, ktorému sa to podarilo. Vo veku 18 rokov zažili v NHL štvorgólové zápasy len Jack Hamilton (Toronto, 1943-44) a Bobby Carpenter (Washington, 1981-82). "Je to skvelý pocit a veľmi to pomôže môjmu sevabedomiu," povedal Bennett, ktorý zaznamenal hetrik už v prvej tretine. Bennett sa stal zároveň najmladším hráčom Flames s hetrikom. Štyri presné zásahy v drese Calgary predtým naposledy dosiahol Jaroma Iginla 23. febuára 2003.

Florida v zápase vyslala na brankára len 15 striel. "Ku koncu našej série sa v našich zápasoch začala trochu objavovať arogancia. Takže jediné, čo môžem povedať, je, že sme dnes spadli späť na zem. Nakopali nám zadky. Zaslúžili sme si to," vyhlásil obranca Erik Gudbranson. Vysoká porážka podľa neho môže tímu pomôcť. "Je to dobre. Myslím si, že každý z nás nemá z našich výkonov v posledných štyroch piatich zápasoch dobrý pocit. Potrebovali sme to," dodal.

Florida prehrala v riadnom čase prvýkrát od 12. decembra, ťahala sériu 12 víťazstiev a 13 duelov s minimálne bodom. Tím Panthers viedol asistent Mike Kelly, pretože hlavný kouč Gerard Gallant sa bol naposledy rozlúčiť so svojou mamou.

Viac o téme: Jaromír Jágr Florida Panthers Calgary Flames
  • Zdroj: ČTK, TASR