VIDEO Barcelona deklasovala Bilbao poltuctom gólov: Hetrikom sa blysol Suárez

Luis SuárezLuis Suárez Zdroj: SITA

MADRID - Post lídra bude aj po 20. kole Primera Division patriť Atleticu Madrid. Na pôde Las Palmas potvrdilo úlohu favorita a po góloch Filipeho Luisa a dvoch presných zásahoch Antoinea Griezmanna zvíťazilo 3:0.

Na čele tabuľky má dvojbodový náskok pred majstrovskou Barcelonou. Tá slávila najvyššie víťazstvo v sezóne, keď deklasovala Athletic Bilbao 6:0 a vrátila sa na druhé miesto. Athleticu sa stalo osudným vylúčenie Iraizoza už v štvrtej minúte, po ktorom sa museli hostia prakticky celý zápas brániť s desiatimi hráčmi. Už v 7. minúte načal súpera Lionel Messi z jedenástky, do prestávky skóroval aj Neymar, po nej následne Ivan Rakitič a hetrikom sa v druhom polčase blysol uruguajský kanonier Luis Suarez.

"Barca" má na tretí Real dvojbodový náskok, oproti konkurentom má k dobru ešte jeden zápas.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 20. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Góly: 17. Filipe Luis, 68. a 89. Griezmann

FC Barcelona - Athletic Bilbao 6:0 (2:0)
Góly: 47., 69. a 82. L. Suárez, 7. Messi (z pok. kopu), 31. Neymar, 62. Rakitič, ČK: 4. Iraizoz (Bilbao) za faul

Viac o téme: FC Barcelona Luis Suárez Athletic Bilbao