VIDEO Londýnsky šláger rozhodol bizarný moment: Nikdy v živote som nič také nevidel

Per Meresacker a jeho zákrok na Diega CostuPer Meresacker a jeho zákrok na Diega Costu Zdroj: SITA

LONDÝN - V šlágri 23. kola Premier League zvíťazili futbalisti FC Chelsea na ihrisku Arsenalu 1:0, o jediný gól zápasu sa postaral španielsky reprezentant v tíme "The Blues" Diego Costa. Vývoj zápasu výrazne ovplyvnilo vylúčenie domáceho stopéra Pera Mertesackera.

Arsenal neskóroval v ligovom zápase proti FC Chelsea už viac ako 9 hodín. Obaja tréneri spravili pred nedeľňajším derby zápasom po jednej zmene. Do zostavy Arsenalu sa vrátil nemecký tvorca hry Mesut Özil, ktorý nahradil Alexa Oxlada-Chamberlaina. Guus Hiddink nemohol počítať so službami Pedra Rodrígueza, ktorý kvôli žalúdočným ťažkostiam nebol ani lavičke. V základnej zostave „modrých“ ho nahradil Óscar.

Kľúčovým momentom zápasu sa napokon stalo vylúčenie nemeckého stopéra Pera Mertesackera z 18. minúty, hlavný rozhodca Mark Clattenburg mu po zákroku na unikajúceho Diega Costu ukázal červenú kartu.

Mertesacker vidí po zákroku Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Domáci kouč Arséne Wenger na túto situáciu okamžite reagoval striedaním, z ihriska zišiel Olivier Giroud a na jeho miesto prišiel stredný obranca Gabriel. "Je to bizarné. Nikdy v živote som nič také nevidel. Bol to určite faul na červenú kartu,“ okomentoval situáciu pre Sky Sports Jamie Carragher, ktorý narážal na počínanie nemeckého hráča. Ten v momentu sklzu nesledoval útočníka Chelsea, ale obracal svoj pohľad na čiarového rozhodcu.

Rozhodujúci gól zápasu strelil o päť minút neskôr práve Diego Costa, ktorý zužitkoval výborný center od krajného obrancu Branislava Ivanoviča. Pre španielskeho reprezentanta to bol piaty gól v piatom ligovom stretnutí pod vedením Holanďana Guusa Hiddinka. FC Chelsea mohol zvýšiť náskok v 42. minúte, no hlavičkový pokus Ivanoviča zastavil na bránkovej čiare obranca Arsenalu Nacho Monreal. Po zmene strán Chelsea poľavila v aktivite a sústredila sa na ustráženie minimálneho náskoku.

Do hry sa na strane Arsenalu dostal po zranení zadného stehenného svalu Alexis Sánchez, ktorý oživil hru svojho tímu. Domáci Futbalisti sa aj v početnej nevýhode snažili o vyrovnanie, no ich prvý a zároveň jediný strelecký pokus do priestoru bránky prišiel až v nadstavenom čase druhého polčasu. "Sú to pre nás 'veľké' tri body, ktoré nás dostali opäť o kúsok dopredu. Veľa zápasov sme zremizovali, preto sme už museli vyhrať. Veľmi ma teší predvedený výkon a samozrejme aj víťazstvo,“ zhodnotil výkon FC Chelsea jej kapitán John Terry. “Myslím si, že je to veľkolepý výsledok. Som hrdý na výkon mojich chlapcov. V prvom polčase sme hrali dobre, v druhom to bolo v poriadku, ale myslím si, že sme mohli vyhrať aj viac ako len 1:0. Diego Costa sa sústredí na svoju prácu a v tom je dobrý. Sám som mu povedal, aby zbytočne neplytval energiou,“ neskrýval nadšenie holandský tréner.

Sklamaný z výsledku bol, pochopiteľne, tréner Arsenalu Arséne Wenger: "Je to škoda, že sme vložili do zápasu toľko energie a odchádzame bez bodu. Myslím si, že výsledok 1:1 by bol spravodlivejší, aj napriek tomu, že sme väčšinu zápasu hrali s desiatimi hráčmi." Arsenal sa po nedeľňajšej prehre nachádza v tabuľke Premier League na treťom mieste, FC Chelsea sa vďaka trom bodom dostali na 13. miesto. "The Gunners" predĺžil svoje čakanie na gól proti Chelsea, aktuálne jej nestrelil gól už 9 hodín a 32 minút.

Viac o téme: Chelsea Londýn Arsenal Londýn Per Mertesacker Diego Costa