Trnavský Spartak v Česku aktérom divokej prestrelky: Ružomberok ani Myjava vonku neuspeli

Trnavský Spartak v prestrelke nestačil na LiberecTrnavský Spartak v prestrelke nestačil na Liberec Zdroj: fcslovanliberec.cz

BRATISLAVA - Futbalisti FC Spartak Trnava prehrali v utorkovom prípravnom stretnutí na umelej tráve v Mladej Boleslavi s českým účastníkom najvyššej súťaže FC Slovan Liberec tesne 3:4. Zverenci Ivana Hucka zaostávali po prvom polčase 0:3, po zmene strán však premenil pokutový kop Kamerunčan Robert Ndip Tambe a dva zásahy pridal David Depetris. V drese Liberca otvoril skóre v 15. min slovenský útočník Marek Bakoš z "bieleho bodu".

Za kratší koniec ťahali aj futbalisti ďalšieho fortunaligového klubu MFK Ružomberok, ktorí vo Vlašime podľahli hráčom Dukly Praha 1:3. Tím Synot ligy viedol po prvej štyridsaťpäťminútovke už 3:0, po prestávke hostia spod Čebraťa už iba skorigovali nepriaznivý stav zásluhou Mareka Saparu.

FO ŽP Šport Podbrezová zdolal druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1, hoci prehrával. FC ViOn Zlaté Moravce remizoval 2:2 s "béčkom" trnavského Spartaka. Myjava v Lipóte podľahla maďarskému Vasasu Budapešť 0:2. FK Senica si s druholigistom FK Slovan Duslo Šaľa poradil 4:1.

FC Slovan Liberec (ČR) - FC Spartak Trnava 4:3 (3:0) - hralo sa v Mladej Boleslavi (ČR)
Góly: 15. M. Bakoš (z pok. kopu), 38. M. Rabušic, 41. Vůch, 76. Pulkrab - 63. a 82. Depetris, 55. Robert Ndip Tambe (z pok. kopu)

Dukla Praha (ČR) - MFK Ružomberok 3:1 (3:0) - hralo sa vo Vlašime (ČR)
Góly: 12. a 17. V. Vašíček, 37. Daniel Tetour - 75. Sapara

FO ŽP Šport Podbrezová - MFK Tatran Liptovský Mikuláš (II. liga) 2:1 (0:0)
Góly: 74. Peševski, 85. Petrík - 72. Laco

FC Spartak Trnava juniori (II. liga) - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (2:1)

Vasas Budapešť (Maď.) - Spartak Myjava 2:0 (2:0) - hralo sa v Lipóte (Maď.)
Góly: 9. Czvitkovics, 34. Remili

FK Senica - FK Slovan Duslo Šaľa (II. liga) 4:1 (2:1)