Slovensko medzi mužmi bez zastúpenia, Procházkovej chýbalo na postup 65 stotín

Alena ProcházkováAlena Procházková Zdroj: TASR

DRAMMEN - Slovenská reprezentantka Alena Procházková nepostúpila do štvrťfinále šprintu klasickou technikou v rámci pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Drammene. Skúsená Slovenka obsadila v kvalifikácii 36. miesto s odstupom 12,63 s za víťaznou Nórkou Igvild Flugstad Östbergovou. Za poslednou postupujúcou - Ruskou Jelenou Sobolevovovou na 30. priečke - Procházková zaostala iba o 65 stotín sekundy.

Zverenka trénera Jána Valušku si doteraz trikrát v tejto sezóne pripísala body do hodnotenia Svetového pohára v šprinte. V decembri v talianskom Toblachu skončila dvadsiata siedma, päť dní po Novom roku v nemeckom Oberstdorfe v rámci Tour de Ski bola dvanásta a neskôr v slovinskej Planici šestnásta.

Mužskú kvalifikáciu šprintu v Drammene vyhral Rus Alexander Panžinskij. Slovensko nemalo zastúpenie. V Nórsku sa beží 1,2 km klasicky, vyraďovacia časť sa začne o 14.30 h.

Viac o téme: Alena Procházková