Slovan vydrel víťazstvo po nájazdoch: Dôležité body aj v rozlúčke so súpermi z východu

Momentka zo zápasu V ChabarovskuMomentka zo zápasu V Chabarovsku Zdroj: hcslovan.sk

CHABAROVSK - Hokejový Slovan Bratislava vyhral vo svojom poslednom zápase u najvzdialenejších súperov v KHL z úplného východu Ruska. Na ľade Amuru Chabarovsk zvíťazil 3:2 po samostatných nájazdoch, v tých sa strelecky presadil Lukáš Kašpar a Andrej Šťastný, Garnetta prekonal iba Zohorna. Z ťažkého výjazdu si belasí vezú domov mimoriadne dôležitých 8 bodov a stále sú na ôsmom mieste tabuľky, ktoré zaručuje postup do play off.

Skóre zápasu otvoril v tretej minúte v presilovke Tomáš Kundrátek. Domáci síce už o dve minúty vyrovnali, no do šatní šli slovanisti s jednogólovým náskokom po skvelej zadovke Roka Tičara. Puk poslal do prázdnej bránky Andrej Šťastný.

Amur bol v druhej časti hry aktívnejším mužstvom a niekoľkokrát zamestnal belasú obranu. Už po 49 sekundách prestrelil Garnetta príklepom Tomáš Zohorna. Gól v tretej tretine nepadol aj napriek tomu, že aktívnejší boli opäť domáci, nerozhodlo sa ani v predĺžení.

O ďalší krok sa tak slovenský tím priblížil k vytúženému postupu do play off. Pre Slovan je to dvanásty triumf z ostatných pätnástich duelov.  V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 57 zápasoch 87 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí naďalej 8. miesto. Najbližšie sa Slovan predstaví v pondelok 8. februára o 19.00 h doma proti Dinamu Riga.

Amur Chabarovsk - Slovan Bratislava 2:3 po nájazdoch

Góly: 5. Skladničenko (Bergfors), 21. Zohorna (Bergfors) – 3. Kundrátek (Kašpar), 20. Šťastný (Jeglič, Tičar)

AMUR: Pečurskij – Ibragimov, Aťušov (C), Čerepanov, Kolář (A), Zub, Stalnov, Kurbatov – Železnov, Gračov (A), Litovčenko – Skladničenko, Zohorna, Bergfors – Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin, Byvaľcev – Pervušin, Wandell, Dedunov

SLOVAN: Garnett – Kundrátek, Barker, Rosandič, Švarný, Sersen (A), Mihalik, Šiška – Kašpar, Viedenský, Nedorost (A) – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový (C), Bartovič – Skalický, Lušňák, Nagy – Tvrdoň

Miloš Říha, tréner Slovana: "Záver ťažkého tripu sme zvládli takticky veľmi dobre, nikam sme sa netlačili. Teší nás triumf v nájazdoch, v ktorých náš hlavný tromf gól nestrelil, no napriek tomu zabrali ostatní hráči. Domov vezieme dva body, z náročného výjazdu celkovo osem."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: kt; Športky