VIDEO Kane sa pobil trikrát v jednom zápase: Takáto bitka tu nebola už štrnásť rokov!

Alex Petrovic sa 3-krát pobil s Evanderom KaneomAlex Petrovic sa 3-krát pobil s Evanderom Kaneom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Títo dvaja sa musia nenávidieť! Hviezda Buffala Sabres Evander Kane zhadzoval rukavice hneď trikrát v jedinom zápase. Po krku si išiel s obrancom konkurenčnej Floridy Alexom Petrovicom.

Zápas potešil fanúšikov nie len bitkami, ale aj poriadnou porciou gólov. Florida zaskočila domáce Buffalo a zničila ho rozdielom triedy, keď vyhrala 7:4. Iba 45 sekúnd pred koncom prvej tretiny pridal tretí gól hostí Jokinen a štvrtý si našiel cestu do Lehnerovej bránky okamžite po zmene strán. Práve Petrovic naň potreboval iba 23 sekúnd.

Vtedy sa už atmosféra poriadne zhoršila, Sabres vymenili brankára, strelili presilovkový gól a za pár sekúnd sa už aj strhla prvá bitka, v ktorej mal na vrch Kane. Problém mu nerobila ani výšková nevýhoda. Petrovicovi zasadil pár vydarených úderov a následne ho dostal do pozície, z ktorej už nemohol útočiť. Celú roztržku nakoniec upokojovali rozhodcovia.

Neubehlo ešte ani desať minút a obaja už zase boli v sebe. Jedna bitka zrejme nestačila, a tak prišla aj druhá. Aj v tomto prípade dominoval Kane, ktorý dostal súpera na ľad.

Kane bol po druhej bitke očividne spokojný a svojho súpera vysmial aj výstižným gestom, čím mu ukázal, že vyhral obe pästné výmeny.

Evander Kane vyhral dve Galéria fotiek (2)

V záverečnom dejstve sa podarilo Kaneovi streliť gól, čím znížil nelichotivý výsledok na 3:6. O necelé dve minúty neskôr skompletizoval hetrik, no nie však ten gólový. Znovu sa pochytil s Petrovicom a po tomto súboji už obaja zamieri do šatní. Táto bitka už bola podstatne taktickejšia. Obaja vyčkávali na chybu súpera. Prvý kvalitný úder zasadil Kane, no s Petrovicom to na pohľad ani nepohlo, hoci sa mu na tvári vytvorila tržná rana. Hviezda Buffala sa ale rozhodne nechystala skončiť a predviedla ešte pár vydarených úderov a dostala floridského obrancu znovu na ľad.

Tri bitky v rovnakom zápase s rovnakým súperom sa len tak ľahko nevidia. Naposledy sa také niečo stalo desiateho januára 2002. V zápase Chicaga Blackhawks s Columbusom Blue Jackets sa pobili Bob Probert a Jody Shelley. Podobne ako tomu bolo v súboji z dnešnej noci, aj v tomto prípade tiekla krv.

Viac o téme: Florida Panthers Buffalo Sabres Evander Kane Alex Petrovic
  • Zdroj: sportky.sk