Golden State aj San Antonio natiahli dlhé domáce série bez prehry

Obranca San Antonia Patty Mills sa rukou načahuje po lopteObranca San Antonia Patty Mills sa rukou načahuje po lopte Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Golden State Warriors neprehrali v zámorskej NBA doma už 48 zápasov. Phoenix Suns zdolali v noci na nedeľu 123:116 a v prebiehajúcom ročníku zvládli bez zaváhania aj jubilejný tridsiaty duel pred vlastnými fanúšikmi. V záverečných fázach zápasu pritom museli o víťazstvo bojovať a deväťbodový deficit približne dvanásť minút pred koncom napokon zmazali s pomocou Stephena Curryho.

Najužitočnejší hráč (MVP) vlaňajšej sezóny zaznamenal 35 bodov, hoci väčšinu času tretej štvrtiny presedel na lavičke. Phoenixu nestačilo ani 30 bodov Brandona Knighta, ktorému sa v noci na nedeľu darilo predovšetkým spoza trojkového oblúka. Z dvanástich pokusov premenil sedem. V závere to mali Suns na palubovke obhajcu titulu dobre rozohrané, ale Curry nepripustil prekvapenie. Tri zo siedmich úspešných trojok hodil vo štvrtej štvrtine, v ktorej Warriors výrazne prevýšili súpera a napokon triumfovali 37:21.

Perfektnú domácu sériu natiahlo aj San Antonio. Oklahomu zdolalo 93:85 a v AT&T Center vylepšilo svoju tohtosezónnu bilanciu na 32-0. Priblížilo sa tak k prekonaniu vlaňajšej vlastnej 41-zápasovej série, ktorá je dosiaľ treťou najdlhšou v histórii NBA. Spurs v dueli proti Thunder zároveň podčiarkli dominanciu v Juhozápadnej divízii a vybojovali si piate prvenstvo za uplynulých šesť rokov. Kawhi Leonard zaznamenal 26 bodov, LaMarcus Aldridge len o dva menej.

Hosťom z Oklahoma City nestačilo 28 bodov Kevina Duranta. Po dlhšej prestávke od Zápasu hviezd sa im nedarí a z dvanástich zápasoch prehrali až osem. Do štvrtej štvrtiny na pôde Spurs pritom šiestykrát za sebou vstúpili s náskokom v skóre, no ani šiesty zápas nedotiahli do úspešného konca. V tejto štatistike sú v NBA najhorším tímom, keďže až v dvanástich stretnutiach prebiehajúceho ročníka prišli o sľubný náskok smerujúci k víťazstvu v záverečnej štvrtine.

Zápas medzi Torontom a Miami sa po riadnom hracom čase skončil nerozhodne 97:97, v predĺžení však boli úspešnejší domáci Raptors a triumfovali 112:104. Lídrom ofenzívy domácich bol DeMar DeRozan, ktorý zaznamenal svoje sezónne maximum 38 bodov, navyše pridal 10 doskokov. Z uplynulých šiestich duelov vyhral kanadský tím päť.

výsledky:
Charlotte - Houston 125:109, Philadelphia - Detroit 111:125, Toronto - Miami 112:104 pp, Atlanta - Memphis 95:83, Milwaukee - New Orleans 103:92, San Antonio - Oklahoma 93:85, Denver - Washington 116:100, Golden State - Phoenix 123:116, Portland - Orlando 121:84, Dallas - Indiana 105:112

Viac o téme: San Antonio Golden State