Ďalší pekný úspech pre slovenskú cyklistiku: Tybor víťazom 6. etapy na Okolo Kamerunu

Slovenský cyklista Patrik TyborSlovenský cyklista Patrik Tybor Zdroj: Facebook.com

BAFANG - Slovenský cyklista Patrik Tybor sa stal víťazom piatkovej 6. etapy na pretekoch Okolo Kamerunu. Jazdec tímu Dukla Banská Bystrica sa v cieli tešil s náskokom deviatich sekúnd pred Francúzom Alexisom Carlierom a Eritrejčanom Mengisom Ghebreindriasom.

Pre Tybora je to piate víťazstvo v pretekoch UCI, do rebríčka si pripísal sedem bodov. Predtým Maroš Kováč obsadil jedno druhé a dve tretie miesta a Jozef Palčák skončil v 2. etape druhý. Piatková 6. etapa bola na tohtoročnom podujatí Okolo Kamerunu najťažšou. V celkovom poradí je zo Slovákov najvyššie Palčák na 9. pozícii s mankom 3:40 min na lídra. Do konca ešte zostávajú dve etapy.

Viac o téme: Patrik Tybor Okolo Kamerunu