VIDEO Hamšík prihrával na víťazný gól: Neapol v druhom polčase otočil skóre zápasu

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: SITA

RÍM - V úvodnom nedeľňajšom zápase 30. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazila Atalanta Bergamo nad Bolognou 2:0. Atalanta si tak po 14 zápasoch bez víťazstva pripísala do tabuľky tri body, keď naposledy vyhrala 8. decembra nad Palermom 3:0.

Taliansky futbalový brankár Juventusu Turín Gianluigi Buffon v nedeľu prekonal "bradatý" 22-ročný rekord niekdajšieho gólmana AC Miláno Sebastiana Rossiho. Opora lídra tamojšej najvyššej súťaže neinkasovala v rámci Serie A 973 alebo 974 minút, čaká sa ešte na oficiálne potvrdenie zo strany vedenia Serie A. Na utvorenie nového maxima potreboval Buffon prečkať bez gólu úvodné štyri minúty stretnutia na pôde mestského rivala FC Turín. Pred nedeľňajším súbojom bol dlhoročný taliansky reprezentant Buffon na 926 minútach, Rossiho zápis zo sezóny 1993/1994 mal hodnotu 929 minút. Buffon inkasoval až v 48. min spomenutého zápasu z pokutového kopu, prekonal ho Andrea Belotti. Hostia však napokon uspeli presvedčivo 4:1.

Obrana "starej dámy" na čele s 38-ročným "Gigim" si predtým udržala čisté konto v ostatných desiatich zápasoch Serie A, je to rekord súťaže. Brankára Buffona v najvyššej talianskej súťaži prekonal 10. januára jeho krajan Antonio Cassano zo Sampdorie Janov v rámci 19. kola, až v nedeľu na neho našiel recept Belotti.

SSC Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom zvíťazil nad FC Janov 3:1. Hostia sa ujali vedenia už v 10. min, keď z približne 20 m prudkou strelou pod brvno prekonal Pepeho Reinu Venezuelčan Tomas Rincon. Neapol vyrovnal v 51. min, keď presnú prihrávku Elseida Hysaja využil argentínsky kanonier Gonzalo Higuaín. V 81. min sa najlepší strelec "Partenopei" presadil druhýkrát, keď mu loptu na hranicu šestnástky posunul Marek Hamšík a Higuaín, ktorý technickou strelou od ľavej žrde poslal loptu do siete. Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase striedajúci Omar El Kaddouri.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 30. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Atalanta Bergamo - Bologna 2:0 (2:0)
Góly: 27. Gomez, 45.+1 Diamanti. ČK: 79. Mbaye, 85. Gastaldello (obaja Bologna).

FC Turín - Juventus Turín 1:4 (0:2)
Góly: 48. Belotti (z 11 m) - 63., 77. Morata, 33. Pogba, 42. Khedira. ČK: 87. Khedira (Juventus).

Frosinone - Fiorentina 0:0

Sampdoria Janov - Chievo 0:1 (0:1)
Gól: 24. Meggiorini.