Cibulková blízko k fantastickému víťazstvu: Svetovú štvorku trápila takmer tri hodiny

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

MIAMI - Slovenská tenistka Dominika Cibulková skončila svoje účinkovanie na prestížnom turnaji WTA Premier Mandatory v Miami na Floride v 2. kole dvojhry. V piatkovom dramatickom súboji nestačila na turnajovú aj svetovú štvorku, Španielku Garbine Muguruzovú-Blancovú, a v troch setoch prehrala 7:6 (3), 3:6, 5:7.

Zápas trval 2:46 h a víťazka premenila druhý mečbal pri svojom podaní. Bol to tretí vzájomný zápas Cibulkovej s Muguruzovou-Blancovou a tretie víťazstvo španielskej hráčky. V rozhodujúcom treťom sete 26-ročná Slovenka viedla nad 22-ročnou Španielkou 3:0, ale náskok jedného brejku jej nestačil. Muguruzová-Blancová si podanie vzala späť a Cibulkovú rozhodujúcim spôsobom brejkla na 6:5. Potom si už podržala svoj servis.

Zverenkyňa fedcupového kapitána SR Mateja Liptáka Cibulková si z dejiska odnáša šek na 19 530 USD brutto a 35 bodov do rebríčka.

Súperkou Muguruzovej-Blancovej v 3. kole jedného z najväčších turnajov na svete v Crandon Parku v lokalite Key Biscayne bude Nicole Gibbsová. Dvadsaťtriročná Američanka hrajúca s voľnou kartou zdolala favorizovanúm Francúzku Kristinu Mladenovicovú (27.) 6:2, 6:4.

Výsledok piatkového zápasu 2. kola dvojhry na podujatí WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú (dotácia 6 844 139 USD, tvrdý povrch Laykold):

dvojhra - 2. kolo:

Garbine Muguruzaová Blancová (4-Šp.) - Dominika CIBULKOVÁ (SR) 6:7 (3), 6:3, 7:5 za 166 minút

Angelique Kerberová (2-Nem.) - Barbora Strýcová (ČR) 6:1, 6:1

Kiki Bertensová (Hol.) - Anastasia Pavľučenkovová (25-Rus.) 6:1, 4:6, 6:1

Timea Babosová (Maď.) - Karolína Plíšková (17-ČR) 5:7, 6:2, 7:6 (0)

Naomi Osaková (Jap.) - Sara Erraniová (14-Tal.) 6:1, 6:3

Magda Linetteová (Poľ.) - Jelena Jankovičová (18-Srb.) 1:0  - skreč Jankovičová

Nicole Gibbsová (USA) - Kristina Mladenovičová (27-Fr.) 6:2, 6:4

Viac o téme: Dominika Cibulková Garbine Muguruzaová Blancová