VIDEO Nevýrazný Bayern ubránil chudobný náskok: V odvete je všetko otvorené

Raul Jimenez preskakuje brankára Manuela NeueraRaul Jimenez preskakuje brankára Manuela Neuera Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Nemecký šampión Bayern Mníchov zvíťazil doma nad Benficou Lisabon 1:0 vďaka gólu Artura Vidala už z 2. minúty. Zápas už ďalšie góly nepriniesol, a tak má Benfica stále o čo bojovať, keďže výsledok 0:1 z ihriska súpera im ponúka reálne šance na prekvapenie.

Bayern mal v Allianz Aréne proti súperovi z Portugalska raketový nástup, keď už v 2. minúte po centri Bernata z ľavej strany otvoril skóre hlavičkou Arturo Vidal. Bavorský tím potom dokázal kontrolovať loptu na svojich kopačkách a tlačil sa do koncovky, Lewandowskému i Müllerovi chýbal iba kúsok, aby osamotení pred Edersonom zakončili, brankár portugalského tímu v oboch prípadoch včasným vybehnutím zmaril šancu. V 20. minúte dokázal Ederson v páde vyraziť aj Müllerovu strelu z prvej spoza malého vápna.

Až potom sa dostali do akcie aj hostia, sľubnú príležitosť nevyužil v 57. min. Jonas, ktorý sa ocitol zoči-voči Neuerovi, no domáci brankár jeho strelu reflexívne vyrazil. Benfica sa čoraz viac osmeľovala smerom dopredu, v 64. min. mohol vyrovnať Mitroglou, ale obrana Bayernu jeho pokus zblokovala a vzápätí Jonas pálil vysoko nad. A keď na druhej strane neuspel ani Ribery pred Edersonom a Lewandowski s Comanom pokazili svoj brejk, skončil sa zápas tesným triumfom favorizovaných Mníchovčanov.

Konečný výsledok utorkového prvého stretnutia štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2015/2016 (hrá sa na odvetu):

Bayern Mníchov (Nem.) - Benfica Lisabon (Portug.) 1:0 (1:0)
Gól: 2. Arturo Vidal, ŽK: 22. Ribéry, 42. Bernat - 58. Jonas, 62. Nilsson Lindelöf, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)

Zostavy:
Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich (60. Javi Martínez), Alaba, Bernat - Arturo Vidal - Douglas Costa (70. Coman), Th. Müller (85. Götze), Thiago Álcantara, Ribéry - R. Lewandowski
Benfica: Ederson - A. Almeida, Nilsson Lindelöf, Jardel, Eliseu - Pizzi (90.+ Samaris), Fejsa, Renato Sanches, Gaitán - Jonas (83. Salvio), K. Mitroglou (70. Raúl Jiménez)

Viac o téme: Bayern Mníchov Benfica Lisabon
  • Zdroj: TASR, sportky.sk