VIDEO Hamšíkov Neapol si hladko poradil s Veronou, slovenský talent sa zranil

Hamšíkov Neapol si hladko poradil s VeronouHamšíkov Neapol si hladko poradil s Veronou Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti SSC Neapol v základnej zostave s Marekom Hamšíkom triumfovali v dueli 32. kola talianskej Serie A nad Hellasom Verona hladko 3:0. Slovenský stredopoliar hral do 79. minúty.

Už v prvom polčase poslali favorita do dvojgólového vedenia Manolo Gabbiadini a Lorenzo Insigne z pokutového kopu, po prestávke potvrdil víťazstvo Neapola proti oslabenému súperovi Jose Callejon. "Partenopei" strácajú na druhom mieste tabuľky na lídra Juventus Turín šesť bodov.

Sampdoria Janov zdolala doma Udinese 2:0, v zápase sa zranil slovenský reprezentant David Ivan. Ten prišiel na ihrisko v 71. minúte, no už o chvíľu neskôr musel trávnik opustiť. Fiorentina zaváhala v boji o Ligu majstrov. V nedeľu na ihrisku Empoli prehrala 0:2 a v tabuľke naďalej figuruje na 5. mieste.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 32. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Empoli - ACF Fiorentina 2:0 (1:0)
Góly: 41. Pucciarelli, 88. Zielinski

SSC Neapol - Hellas Verona 3:0 (2:0)
Góly: 33. Gabbiadini, 45.+ Insigne (z pok. kopu), 70. Callejón, ČK: 45. Souprayen (Hellas)
Marek Hamšík (Neapol) hral do 79. min.

Sampdoria Janov - Udinese 2:0 (0:0)
Góly: 58. Armero (vlastný), 85. F. Martins
Dávid Ivan nastúpil v 71. min a hral do 75. min, Milan Škriniar (obaja Sampdoria) sedel na lavičke náhradníkov.

FC Turín - Atalanta Bergamo 2:1 (1:0)
Góly: 35. Peres, 46. M. López - 82. Cigarini, ČK: 90.+ De Roon (Atalanta) po 2. ŽK

Palermo - Lazio Rím 0:3 (0:2)
Góly: 10. a 15. M. Klose, 72. Felipe Anderson