VIDEO PSG neprelomil štvrťfinálové prekliatie: Ibrahimovič neprekonal obranu Citizens

Zlatan Ibrahimovič nenašiel recept na obranu CitizensZlatan Ibrahimovič nenašiel recept na obranu Citizens Zdroj: SITA

MANCHESTER - Po remíze 2:2 v Parku princov zvládol Manchester City domácu odvetu s Parížom St. Germain, nad ktorým zvíťazil 1:0 gólom Kevina de Bruyneho a premiérovo sa predstaví v semifinále LM. Francúzskemu tímu sa už štvrtý rok po sebe nepodarilo prekonať štvrťfinálovú prekážku, predtým ho dvakrát zastavili FC Barcelona a raz londýnska Chelsea.

Parížania nastúpili do odvety bez suspendovaných Luiza s Matuidim. Tréner Laurent Blanc tak musel improvizovať a Aurierovi s Marquinhosom našiel pre nich neobvyklé miesta v zostave. Domáci od začiatku nastúpili s defenzívnou taktikou a nechali tvoriť PSG. V 17. minúte Ibrahimovič z priameho kopu z 30 metrov poriadne natiahol Harta, ktorý s námahou vyškriabal loptu na roh. V 29. minúte Trapp fauloval vo vlastnej šestnástke unikajúceho Agüera a rozhodca nariadil jedenástku, sám faulovaný Argentínčan však poslal loptu vedľa žrde. Hostia mali v prvom polčase problém preniknúť cez defenzívny val anglického súpera a nevytvorili si žiadnu gólovú šancu. Krátko pred koncom úvodného dejstva im urobilo škrt cez rozpočet zranenie Mottu, ktorého nahradil krídelník Lucas a hostia vsadili všetko na útočnú kartu.

V 48. minúte sa zopakoval mikrosúboj Hart - Ibrahimovič, z ktorého opäť vyšiel víťazne brankár City. Francúzsky tím mohol nakloniť misky váh na svoju stranu po šanci Silvu, jeho "koníček" však mieril tesne nad bránu. V 76. minúte prišiel rozhodujúci úder Citizens. Obrancovia PSG nechali veľa priestoru de Bruynemu, ktorý spoza šestnástky ukážkovo obstrelil Trappa a nasmeroval svoj tím do semifinále. Iskierku nádeje PSG mohol vykresať Cavani, ale Hart opäť podržal svoj tím.

Žreb semifinálových dvojíc LM sa uskutoční v Nyone v piatok 15. apríla, pričom zápasy tejto fázy sú na programe 26./27. apríla a odvety 3./4. mája. Finále LM sa bude konať v sobotu 28. mája na milánskom San Sire.

Manchester City (Angl.) - Paríž Saint-Germain (Fr.) 1:0 (0:0) - prvý zápas 2:2, do semifinále postúpil Manchester City
Gól: 76. De Bruyne, ŽK: 72. Fernandinho - 29. Trapp, 67. Pastore, 68. Van der Wiel, rozhodoval: Velasco (Šp.)

Manchester City: Hart - Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy - Fernandinho, Fernando - Jesús Navas, De Bruyne (84. Y. Touré), David Silva (87. Delph) - Agüero (90. Iheanacho)

PSG: Trapp - Van der Wiel, Aurier (61. Pastore), Thiago Silva, Maxwell - Rabiot, Marquinhos, Motta (44. Lucas) - Di María, Ibrahimovič, Cavani

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič Manchester City PSG