VIDEO Sparta senzačný postup nevybojovala: Do semifinále Villareal

Sparta Praha - VillarrealSparta Praha - Villarreal Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti FC Liverpool, Šachtaru Doneck a FC Villarreal postúpili do semifinále tohtosezónnej edície Európskej ligy. Sparta síce prehrala minulý týždeň na pôde Villarrealu 1:2, napriek tomu si do domácej odvety priniesla prijateľný výsledok a na senzačný postup by jej stačil aj tesný triumf 1:0.

Začala však zle, už v 5. minúte unikol obrane "rudých" Bakambu a poslal hostí do vedenia. Český klub, ktorý sa vo štvrťfinále predstavil po 32 rokoch, následne ovládol hru, no za množstvo zahodených šancí pykal. Tesne pred polčasom pridal druhý gól Castillejo a v nadstavenom čase zatĺkol tretí klinec nešťastným "vlastencom" Lafata. Po prestávke zvýraznil trpký výsledok pre Spartu Bakambu, no domáci ešte sympaticky zodvihli hlavy a gólmi Dočkala s Krejčím na konečných 2:4 odvrátili hrozivú prehru.

Šachtar Doneck si z Bragy priniesol triumf 2:1 a už v prvom polčase odvety ho potvrdil. V 25. minúte premenil jedenástku Srna a pred polčasom si vlastný gól dal Ferreira. Dvadsaťtriročný obranca sa napokon stal dvojnásobným nešťastným hrdinom duelu, keď po treťom góle z kopačky Kovalenka poslal štvrťhodinu pred koncom opäť loptu do vlastnej siete. Šachtar zdolal súpera v dvojzápase 6:1 a presvedčivým spôsobom sa prebojoval ďalej.

V dueli medzi obhajcom trofeje zo Sevilly a Bilbaom čakali diváci na gól do 57. minúty. Najskôr zmrazil domáce tribúny desiatym gólom v tohtosezónnej edícii EL Aduriz, no už o dve minúty neskôr rozjasal Gameiro. Desať minút pred koncom skóroval hosťujúci Garcia a poslal duel do predĺženia.

Výsledky štvrtkových odvetných stretnutí štvrťfinále futbalovej Európskej ligy 2015/2016:

Šachtar Doneck (Ukr.) - Sporting Braga (Portug.) - 4:0 (2:0), hralo sa v Ľvove - prvý zápas: 2:1, do semifinále postúpil Šachtar
Góly: 25. Srna (z pok. kopu), 50. Kovalenko, 42. a 74. Ricardo Ferreira (oba vlastné)

AC Sparta Praha (ČR) - FC Villarreal (Šp.) - 2:4 (0:3) prvý zápas: 1:2, do semifinále postúpil Villarreal
Góly: 65. Dočkal, 71. Krejčí - 5. a 49. Bakambu, 43. Castillejo, 45.+ Lafata (vlastný)

FC Sevilla (Šp.) - Athletic Bilbao (Šp.) - 1:2 (0:0), prvý zápas: 2:1, stretnutie sa predlžuje
Góly: 59. Gameiro - 57. Aduriz, 80. R. García

Viac o téme: AC Sparta Praha FC Sevilla Šachtar Doneck FC Villarreal