VIDEO Nezastaviteľný Suárez zničil ďalšieho súpera, Real uspel aj bez Ronalda

Luis Suárez a jeho gólové oslavyLuis Suárez a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 35. kola španielskej Primera Division na trávniku Raya Vallecena 3:2 vďaka dvom gólom waleského krídelníka Garetha Balea. "Biely balet" nastúpil bez portugalského kanoniera Cristiana Ronalda, ktorý má zranený sval.

Hostia sa v mestskom derby so súperom natrápili, otočili z 0:2 a získali cenné body v boji o titul. Na chvíľu poskočili na čelo tabuľky La Ligy o dva body pred FC Barcelonu aj Atletico Madrid. Atletico však po domácej výhre 1:0 nad Málagou Real zasa preskočilo. Večer oboch rivalov preskočila aj FC Barcelona, ktorá doma prevalcovala Gijón 6:0 aj vďaka trom gólom z jedenástok. Štyri góly dal uruguajský útočník Luis Suárez, z toho dva z pokutových kopov.

Hosťom elitný útočník, ktorý je s 31 gólmi najlepším strelcom domácej súťaže a kanonierom kraľuje aj v Lige majstrov (16), chýbal. Domáci už v 14. minúte viedli 2:0, ešte do polčasu ale znížil Bale a v 52. minúte vyrovnal Lucas. Waleský futbalista potom v 81. minúte ukázal svoju rýchlosť a strhol výhru na stranu favorita.

C. Ronaldo od začiatku sezóny nevynechal ani jeden zápas v La Lige či LM. Tréner hostí Zinedine Zidane ho šetril, no v utorkovom prvom semifinále Ligy majstrov 2015/2016 na ihrisku Manchestru City by podľa španielskych médií mal hrať.

FC Barcelona - Sporting Gijón 6:0 (1:0)
Góly: 63., 74., 77. a 88. Suárez (druhý a tretí z 11 m), 12. Messi, 85. Neymar (z 11 m), ČK: 84. Vranješ (Gijon)

Rayo Vallecano - Real Madrid 2:3 (2:1)
Góly: 7. Embarba, 14. Miku - 35. a 81. Bale, 52. Lucas Vásquez

Atlético Madrid - FC Málaga 1:0 (0:0)
Gól: 62. Correa

Viac o téme: Real Madrid Rayo Vallecano