VIDEO Tak toto sa v NHL nestane každý deň: Tento Nemec zabojuje o titul moták roka!

Roman Josi a jeho kiksRoman Josi a jeho kiks Zdroj: nhl.com

SAN JOSE - Play-off hokejovej NHL prináša množstvo zaujímavých okamihov, ale aby niekto naskočil na súperovu striedačku namiesto vlastnej, to je rarita. Podarilo sa to švajčiarskemu obrancovi v službách Nashvillu Romanovi Josimu. Video o tom ponúkol oficiálny portál NHL.

V nedeľňajšom druhom súboji semifinále play off Západnej konferencie na ľade San Jose si Josi dve minúty pred koncom druhej tretiny všimol, že hráčov v dresoch jeho tímu je na ľade akosi priveľa. Snažiac sa zabrániť dvojminútovému oslabeniu pre porušenie pravidla o priveľkom počte hokejistov rýchlo naskočil na striedačku, ale súperovu.

Nashville sa trestu nevyhol a dokonca v ňom inkasoval gól. Tridsaťtri sekúnd po vylúčení Viktora Arvidssona otvoril skóre zápasu domáci Logan Couture. San Jose napokon zvíťazilo 3:2 a v sérii sa ujalo vedenia 2:0 na zápasy. Josi sa asistenciami podieľal na oboch góloch Nashvillu.

Viac o téme: Roman Josi