VIDEO Slovan znížil manko na lídra z Trenčína: Európska liga sa Žiline stále vzďaľuje

Slovan nevyužil zakopnutie Trenčína a so Žilinou iba remizovalSlovan nevyužil zakopnutie Trenčína a so Žilinou iba remizoval Zdroj: SITA

ŽILINA 2. mája (SITA) - Futbalisti bratislavského Slovana remizovali v pondelňajšom zápase 30. kola na žilinskom trávniku s domácim MŠK 0:0 a znížili manko na vedúci Trenčín na päť bodov.

Mužstvá s blížiacim sa záverom stupňovali svoj výkon a utvorili si aj príležitosti na skórovanie. Domáci Haskič dokonca v 89. min dopravil loptu do siete, ale bolo to z ofsajdu. Vzápätí mohol rozhodnúť o troch bodoch pre "belasých" Kubík, brankár Volešák však skúsene zasiahol. Na opačnej strane potom ešte neuspel Hlohovský, jeho strelu vyrazil Mucha. Žilinčania nezvíťazili tretíkrát po sebe.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 30. kolo - pondelok:

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:0
ŽK: 25. Vavro, 74. Paur, 84. Škvarka - 27. De Kamps, 51. Scott, rozhodovali: Glova - Balko, Benko, 1373 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň - I. Díaz, Pečovský, Škvarka (86. Káčer) - Paur (81. F. Hlohovský), Haskič, Špalek
Slovan: J. Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný - Simovič (46. Scott), De Kamps - Crnkič (75. Savičevič), F. Kubík, Zreľák - Vittek (57. Milinkovič)

Žilinčania museli bodovať naplno, ak chceli ešte reálne pomýšľať na zisk miestenky v predkole Európskej ligy. Prvú vážnejšiu šancu si však vypracovali "belasí", keď v 4. min. Kubík poslal center na bližšiu žrď a lopta na prekvapenie všetkých prešla takmer až do siete, no Volešák ju stihol na dvakrát skrotiť. Domácich tento moment prebral, začali sa viac tlačiť dopredu, napádali hostí, ale finálna fáza im robila problémy a nevedeli si vypracovať vážnu šancu. V 29. min. sa však do tutovky dostal Škvarka a jeho strela iba tesne minula pravú žrď Muchovej brány. O tri minúty pohrozili domáci znovu, keď sa Špalek dostal na hranici pokutového územia k strele, a tá len tesne neprešla do brány. V 36. min. hlavičkoval po centri Mabouku nebezpečne Haskič, ale Mucha bol na čiare pozorný. Do konca polčasu sa už ani jeden z tímov nedokázal dostať k vážnejšiemu ohrozeniu súperovej brány.

Úvod druhého dejstva patril Žilinčanom, ktorí sa viac tlačili do zakončenia a prichádzali aj sľubné šance. V 53. min. vyslal Haskič na Muchovu bránu dobrý projektil, ale lopta letela tesne nad bránu. O dve minúty mal bosniansky útočník MŠK opäť blízko ku gólu, no jeho volej z diaľky prešiel iba tesne vedľa ľavej žrde. Ešte v tej istej minúte musel hasiť na opačnej strane po strele Zreľáka Králik a začalo sa hrať čoraz viac hore-dolu. V 58. min. videli diváci obrovskú šancu šošonov, keď sa Haskič ocitol po Mazáňovom centri sám pred Muchom, no gólman hostí zachránil. Po hodine hry takmer zahrmelo na opačnej strane po strelách Crnkiča a v 62. min. Zreľákova krížna strela prešla iba tesne vedľa brány Volešáka. V 71. min. centroval z pravej strany Mabouka a pred Paurom odvrátila obrana Slovana na roh. Po ňom sa lopta dostala k Mazáňovi, ktorý z diaľky vystrelil a po Muchovom zásahu sa lopta len tesne vyhla sieti. Slovan na chvíľu zatlačil domácich, v 80. min. sa po strele Milinkoviča z priameho kopu vytiahol dobrým zákrokom Volešák, keď vytlačil strelu nad brvno. V 85. min. mohol definitívne zlomiť zápas na stranu Žiliny Haskič, ale po protiútoku namieril iba do bočnej siete. O minútu neskôr poslal striedajúci Hlohovský krížnu prihrávku do 16-tky a nabiehajúcemu Haskičovi chýbali k zakončeniu iba centimetre. V 89. min. dal žilinský útočník síce gól, ale tešil sa z neho predčasne, keďže padol z ofsajdu. V 90. min. mal rozhodnutie na kopačke Kubík, ale proti jeho strele zasiahol Volešák a po priamom kope Hlohovského zase zaúradoval Mucha, ktorý vyrazil loptu smerujúcu do brány. Žilinčania sa tak s prírodným trávnikom aj domácim prostredím v tejto sezóne rozlúčili bezgólovou remízou, ktorá im veľmi nepomohla a radosť z nej nemá ani Slovan, ktorý zo straty na Trenčín v súboji o titul stiahol iba bod.

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Zápas mal všetko, čo mal mať. Oba tímy šli vyše 90 minút za víťazstvom. Mojim hráčom chýbal k nemu polkrok, keď šancu aj premenili, bolo to v hraničnej situácii. Chlapci ukázali dobrú mentalitu, kvalitnú hru a to, že s nami treba počítať. Budeme do konca tvrdo pracovať na tom, aby sme nasledujúce tri zápasy zvládli."

Nikodemos Papavasiliou, tréner Slovana: "Myslím, že to bol pre ľudí, ktorí duel videli, fantastický zápas, rýchly a intenzívny. Po troch dňoch od prehratého finále pohára sme odohrali zápas vo vysokom tempe 90 minút. Chcem pochváliť oba tímy za dobrú hru, Žilina bola naozaj kvalitný súper. Po tom, ako Trenčín dnes prehral s Trnavou sme museli a mali vyhrať tento zápas. V druhom polčase, keď sa zápas otvoril, mali oba tímy veľké šance na skórovanie a oba mohli vyhrať. Gól sme síce nedali, ale chlapcov musím pochváliť. Stále verím, že môžeme vyhrať ligu, jediné, čo môžeme pre to spraviť, je vyhrať zvyšné tri zápasy. So správnym nasadením a mentalitou ešte stále môžeme vyhrať titul."

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po 30. kole:

1. AS Trenčín    30 23 3 4 62:25 72
2. ŠK Slovan Bratislava 30 20 7 3 47:18 67
3. Spartak Myjava    30 16 5 9 36:32 53
4. FC Spartak Trnava    30 14 6 10 43:36 48
5. MŠK Žilina    30 13 6 11 55:38 45
6. DAC 1904 Dunajská Streda    30 12 7 11 37:34 43
7. MFK Ružomberok 30 11 8 11 38:39 41
8. ŽP Šport Podbrezová    30 8 6 16 37:44 30