VIDEO O najcennejšiu trofej si to rozdajú madridskí giganti: Citizens si proti Realu ani neškrtli!

Gólová radosť Garetha Bale v semifinále Ligy majstrovGólová radosť Garetha Bale v semifinále Ligy majstrov Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v semifinálovej odvete Ligy majstrov 2015/2016 nad Manchestrom City 1:0 a v sobotu 28. mája v Miláne si zahrajú o najcennejšiu klubovú trofej. Súperom Realu vo finále bude mestský rival Atletico, ktorý v semifinále vyradil mníchovský Bayern. Pôjde o reprízu finále z ročníka 2013/2014, v ktorom Real triumfoval 4:1 po predĺžení a získal rekordnú desiatu trofej EPM, resp. LM.

Hosťom nabúralo plány už v úvode stretnutia zranenia kapitána Kompanyho, ktoré si privodil bez cudzieho pričinenia a na trávniku musel prenechať miesto Mangalovi. Real nezostal nič dlžný svojej povesti, hral na plné obrátky a anglického súpera sa snažil rozleptať variabilnými kombináciami. V zostave s Ronaldom hráči "bieleho baletu" vycítili, že v ofenzíve budú ešte silnejší a predovšetkým efektívnejší ako v prvom zápase, v ktorom gól nepadol. V odvete si na neho počkali do 20. minúty. Carvajal vysunul v šestnástke slabo bráneného Balea, ktorého strela aj s prispením Fernandovho teča a brvna uviazla nechytateľne v sieti - 1:0. Tento moment neukojil chúťky favorita, ktorý v prvom polčase totálne ovládol dianie na ihrisku a Manchester nepustil k ničomu. Realu však chýbala lepšia finálna fáza, aby poistil tesný náskok. V 36. minúte po Kroosovom centri pretlačil loptu do siete Ramos, ale v momente prihrávky stál v tesnom ofsajde a jeho gól neplatil. "Citizens" si v prvom polčase vytvorili jedinú solídnu šancu v 44. minúte a tá hneď zaváňala gólom, Fernandov pokus po zaseknutí Carvajala však zastavil vonkajšok pravej žrde Navasovej brány.

V 51. minúte Jese prenikol cez otvorenú obranu hostí až do ich šestnástky, ale nemal presnú mušku. Už o minútu neskôr Bale našiel na hranici ofsajdu Modriča, ktorý si spracoval ťažkú loptu a pri druhom dotyku s ňou nechal vyniknúť Harta. Real ľahúčko prenikal cez krídelné priestory a v ďalšej šanci sa ocitol Ronaldo, jeho hlavičke však chýbala razancia. Anglický tím nemal ako Real prekvapiť, zúfalo sa bránil a ešte zúfalejšie vyznievala jeho snaha niečo podniknúť smerom dopredu. Neprospela mu ani výmena Toureho za Sterlinga, na polovicu súpera sa dostal len epizódne. Odpor Manchestru mohol v 64. minúte zlomiť Bale, ktorého hlavička pristála na brvne. V závere sa na trávniku priostrilo, ale ani rozkúskovanie neprinieslo zmenu diania. Real si tesný triumf skúsene postrážil a zaslúžene postúpil do finále, nič na tom nezmenil ani priamy kop De Bruynea do bočnej siete či "plávajúca" strela Agüera.

Real Madrid (Šp.) - Manchester City (Angl.) 1:0 (1:0) - prvý zápas 0:0, do finále postúpil Real Madrid
Gól: 20. Bale, ŽK: 83. Lucas Vásquez - 30. De Bruyne, 71. Fernando, 90.+ Otamendi, rozhodoval: Damir Skomina (Slovin.), 78 000 divákov

Real Madrid: K. Navas - Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Modrič (88. Kovačič), T. Kroos, Isco (67. James Rodríguez) - Jesé Rodríguez (56. Lucas Vásquez), C. Ronaldo, Bale

Manchester City: Hart - Sagna, Kompany (10. Mangala), Otamendi, Clichy - Fernando - Jesús Navas (69. Iheanacho), Fernandinho, Y. Touré (61. Sterling), De Bruyne - Agüero

Viac o téme: Real Madrid Manchester City