Bielorusi zničili cígerovcov za tretinu: Totálny kolaps, Slováci odišli kondične!

Geoff Platt proti gólmanovi HudáčkoviGeoff Platt proti gólmanovi Hudáčkovi Zdroj: SITA

PETROHRAD - Neuveriteľný kolaps predviedli slovenskí hokejisti v tretej tretine súboja s Bieloruskom na majstrovstvách sveta v hokeji v Rusku. Vo svojom štvrtom zápase prehrali druhý raz, Bielorusom podľahli 2:4, pritom ešte v tretej tretine viedli 2:0. Duel však nezvládli kondične, súper to využil a v tretej dvadsaťminútovke zapol na plné obrátky a dal štyri góly. Pritom pred zápasom nemal na konte ani bod. Dve víťazstva s najľahšími súpermi z Maďarska a Francúszka, prehra s Nemeckom a Bieloruskom a pred výberom Zdena Cígera najťažší súperi v skupine: Fínsko, Kanada a USA. Slováci si dva dni oddýchnu a na ďalśí duel nastúpia v sobotu večer. Cígerovi chýbal zranený Tomáš Hrnka, po jednozápasovej pauze sa do zostavy vrátil Marko Daňo, no nič nepredviedol. Sklamal aj preceňovaný Martin Réway, Slovensko navyše stratilo Michala Sersena, ktorého v tretej tretine odviezli na nosidlách. Aby toho nebolo málo, Tomáša Jurča zašili desiatimi stehmi a časť zápasu hral s maskou.

Online komentár

Góly: 21. Sekera (Réway, Daňo), 37. Jurčo (Mikuš, Hudáček) - 43. Golovets (Lisovets), 49. Gavrus (Gotovets, Kovyršin), 55. Stepanov (Lisovec), 58. Linglet (Platt, Lisovec)

Zostavy:

SLOVENSKO: J. Hudáček - Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, J. Mikuš, Švarný - M. Bakoš, Réway, Daňo - Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Dravecký, T. Marcinko, M. Bartánus - Lušňák, A. Šťastný, Cehlárik - Skalický

BIELORUSKO: Kovaľ - Demkov, Ustinenko, Gotovec, Jevenko, Lisovec, Chenkeľ, Ďukov, Korobov - N. Komarov, Pavlovič, Kitarov - Gavrus, Kovyršin, Stepanov - Kaľužnyj, A. Kosticyn, S. Kosticyn - Platt, Stas, Linglet

Rozhodcovia: Gofman (Rus.), Rantala (Fín.) - Kilian (Nór.) a Suominen (Fín.)

Vylúčenia: 6:7

Strely na bránku: 26:20

60' Po katastrofálnej záverečnej tretine Slovensko podľahlo Bielorusku.
60' Korobov a Šťastný na trestnej lavici
60'   Sekundu pred koncom poriadna mastenica na ľade. Veľké hokejové trápenie a hráćom pukli nervy na konci. Bielorusi v závere zabojovali, Slováci odišli kondične.
60' Réway na šampioáte zaostal za očakávaniami, teraz pri puku, ale bez strely, bez ohrozenia bránky, je to prekombinované aj so šietimi hráčmi.
59' Slovensko hrá power play bez brankára, Július Hudáček na striedačke, hráme šiesti
58' Štvrtý gól do bránky Júliusa Hudáčka, je to na uterák. Už nech sa tento zápas skončí. A to Slováci ešte v 42. min vyhrávali, takýto obrat v podaní tímu, ktorý doposieľ nemal ani bod.
55'

STEPANOV zobral zodpovednosť a Hudáčkovi nedal šancu - 3:2 pre Bielorusko. Slováci v tretej tretine prestali hrať.

Stepanov poslal Bielorusko do Galéria fotiek (22) Zdroj: rtvs

53'   Teraz prebrali iniciatívu Bielorusi, tlačia, Slováci sa spoliehajú len na protiútoky.
52'   Pozor opäť na Bielorusov, Stepanov pálil z uhla
51'   Bielorusom narástli krídla, sú pri chuti. Majú nula bodov, prehrávali, ale vstali z mŕtvych a vyrovnali v zápase, kde sú pod tlakom.
49'

V hre štyroch na štyroch Bielorusi vyrovnali neuveriteľné, ako Slováci prehajdákali vedenie. Podobne ako v prípravných zápasoch majú dojem, akoby sa hralo len dve tretiny. Bielorusi parádnou strelou nasadili Hudáčkovi "teplomer"

Július Hudáček inkasoval druhý Galéria fotiek (22) Zdroj: rtvs

48' Štastný mohol dať gól v oslabení, ale ostane to iba ako šanca bez gólu
48' Uź pri plnom počte hráčov to vyzeralo, akoby mali Bielorusi presilovku a ešte aj budú mať výhodu. Andrej Meszároš odchádza na trestnú lavicu.
46' Bielorusi v tlaku, Július Hudáček nevie, kde má puk. Nie je to gól. Naši chlapci teraz nie sú v pohode, nesmú inkasovať.
45'

Zraneného Sersena museli odniesť Galéria fotiek (22) Zdroj: TASR

Michal Sersen na ľade, ozvezú ho na nosidlách, vyzerá to na vážnejšie zranenie obrancu Slovana. Asi do hry na šampionáte už nezasiahne, vyzerá to na zranenie kosti v nohe, možno kolena, možno členku - bez zavinenia súpera. Máme zraneného Marka Daňu, Tomáš Hrnka je už doma a teraz sme stratili aj Michala Sersena.

45'   Sersen, Jurčo, Slováci teraz pritlačili na súpera, ale nie je to nebezpečné.

Hudáček dostáva prvý gól Galéria fotiek (22) Zdroj: rtvs
43' Z tretej strely smerom na brankára (a to nerátame ďalšie mimo bránky) strieľajú Bielorusi gól - presadil sa GOLOVETS
43'   Slovensko v ohni striel, Bielorusi búšia a sú nebezpeční.
41' Začala sa tretia tretina, hra sa zatiaľ kúskuje.

Gólová radosť slovenských hokejistov Galéria fotiek (22) Zdroj: TASR
40'

Slováci dali dva góly, Bielorusi mali sedem striel na bránku, pred prestávkou sa rozbehli, väčšinu dvadsaťminútovky Hudáčka neohrozili.

40'   Kitarov v šanci, pozor na protiútoky súpera, následne Andrej Kostycin.
40' Posledná minúta druhej tretiny. Libor Hudáček v úniku, nedal gól do prázdnej bránky. Nevadí, nič sa nedeje.

Jurčo zvýšil vedenie Slovenska Galéria fotiek (22) Zdroj: rtvs
37' Tomáš JURČO so šťastím strelil gól, Juraj Mikuš vypálil, strelec to dorazil.
37'   Výborná presilovka, Sekera drží pásmo, Jurčo to na dvakrát skúšal.
35'   Hráme dobre, Bakoš, Hudáček, Réway, ide im to spolu. Júlus Hudáček s chybou v rozohrávke, ale sme opäť v pásme.
34' Gotovets na trestnú lavicu, Slovensko má ďalšiu presilovku.
32'   Teraz hrajú Slováci dobre, trma-vrma pred Kovalom, šťastný dostal do nosa.
31'   Výborná presilovka to bol, škoda, že sme nezvýšili náskok. Bielorusom nevychádza rozohrávka, majú problém dostať sa cez stedné pásmo.
29'   Výborný pokus Marinčina, ale Koval chytá
29' V presilovke tlak Slovákov, strela Meszároša a Marko Daňo gól nedal...

Geoff Platt proti gólmanovi Galéria fotiek (22) Zdroj: SITA
28' Andrej Kostycin podrazil Libora Hudáčka a Slováci budú hrať presilovku
28' Bielorusi v protiútoky a v prečíslení, Slováci akoby zaspatí. Julo Hudáček našich zachránil.
26'   Pohľad do štatistík hovorí, že v druhej tretine mali Slováci 4 strely, Bielorusi ani jednu.
25' Delovka Libora Hudáčka, vierame súpera akoby to bola presilovka, pokus Marinčina

Sekera delovkou otvoril skóre Galéria fotiek (22) Zdroj: rtvs
23'   Hrá Tomáš Jurčo, dostal masku, aby si chránil zranené miesto.
23' Marek Bartánus v šanci, mieril do horného rohu, Koval ho vychytal.
23'   Pri strele Libora Hudáčka musel Koval zasiahnuť
22'   Po góle sme buly dvakrát prehrali a Bielorusi sa ubránili.
21' Andrej SEKERA dal gól z presilovku, správny kapitán zobral zodpovednosť na seba, z delovky dal k žrdi.
21'   Slovensko hrá presilovku o dvoch hráčov, dlho bez strely. Hudáček sa pokúsil.
21' Druhá tretina sa začala

Tomáš Jurčo a Nikita Galéria fotiek (22) Zdroj: TASR
20' Skončila sa druhá tretina. Spočiatku to bolo opatrné, pri vylúčeniach sme videli už aj šance a lepší hokej. Druhá tretina sa začne 16:04 h
20' Na oboch stranách cítiť nervozitu, Bielorusi hrajú tvrdo a na začiatku druhej tretiny si jeden z nich za hrubosť sadne na trestnú lavicu.
20' Martin Réway predviedol peknú strelu švihom, Kovaľ reagoval neskoro.
20' Po delovke Marinčina zazvonila žrďka, Hudáček na zemi po úderi pesťou otrasený na ľade.
20' Lušňák v šanci, Plett ho podrazil. Našťastie to rozhodovia videli, aj keď musíme uznať, že akoby sa snažili dnes byť príliš prísni, toto bolo prehnané, ale budeme mať výhodu.
20'   Bielorusi udržali pásmo, Slováci kúskujú hru a nedovolia Bielorusom vytvoriť si tlak.
19' A rozhodcovia videli nedovolené bránenie Marka Daňa.
19' Marko Daňo naskočil na ľad a mal šancu
17' Hokejka v tvári Tomáša Jurča. Rozhodcovia nepískajú, pritom na ľade je krv, ale vyzerá, že inkasoval od hokejky Marinčina.
17' Z presilovky je len jeden pokus Réwaya a sily sa vyrovnajú, Daňo obsekával brankára Kovaľa - dve minúty

Tomáš Jurčo a brankár Galéria fotiek (22) Zdroj: TASR
16' Jemenko na trestnú lavicu za úder do tváre Marka Daňa. Slovensko má presilovku
16'   Zakázané uvoľnenie, Marko Daňo, ktorý nenapĺňa očakávania, vyhodil puk.
14'   Slováci oslabenie zvládli, po návrate Bakoša už kontrolovali puk.
12'   Aspoň trocha oživenia do dnešného zápasu pri presilovke Bielorusov. Stále sú v obrannom pásme Slovenska
11' Andrej Kostycin pálil po buly, Hudáček ho vychytal.
11' A bude to dvojnásobné oslabenie, Tomáš Marcinko za hákovanie.
10' Július Hudáček dostal dve minúty za vyhodenie puku, trest si ide odsedieť Bakoš.
10'   Momentálne je to zatiaľ uspávací hokej. Slováci však budú hrať v oslabení
8'   Kostycinovci si nerozumeli v rozohrávke, na druhej strane sa natlačil Libor Hudáček na Kovala.
4'   Štyria Slováci proti jedinému Bielorusovi, ale zo šance je len náznak a nie ohrozenie brankára.
3'   Zatiaľ je to skôr o vyčkávaní.
2'   Slováci majú problémy, stále sa akoby hľadajú. Na opačnej strane po zlej rozohrávke Jurča Demko takmer v šanci
1' Zápas sa začal presne o 15:15 h. Bielorusi vyhrali vhadzovanie. Zaujímavosťou je, že Bielorusi na prvú slovenskú formáciu poslali svoju tretiu.
    Bielorusi v porovnaní s pondelkovým debaklom s Kanadou (0:8) výrazne pomenili zostavu. Proti Slovákom nastúpia s ôsmimi obrancami a dvanástimi útočníkmi.
    Zdeno Cíger nechal na tribúne obrancu Chriastiána Jaroša, Košičan Hrnka cestuje so zranením domov. Všetci ostatní hráči sú na súpiske, naši hrajú s trinástimi útočníkmi a siedmimi obrancami.
    Slovenské družstvo nastúpi po tretí raz v bielych dresoch, bieloruské v tradičných červených.
    V bránke sa od úvodu predstaví Július Hudáček, ktorý dochytal včerajśí duel po Braňovi Konrádovi
    Slovenským hokejistom neverí takmer polovica tipujúcich v Niké a rovnako je to s čitateľmi Športiek.

Viac o téme: Andrej Sekera Bielorusko Slovensko Zdeno Cíger MS v hokeji 2016
  • Zdroj: kt; Športky