VIDEO Arsenal po triumfe nad Aston Villou vicemajstrom, Škrtelov Liverpool remizoval

Radosť hráčov ArsenaluRadosť hráčov Arsenalu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn obsadili v anglickej Premier League v sezóne 2015/2016 konečné druhé miesto. V nedeľňajšom zápase záverečného 38. kola zdolali poslednú Aston Villu presvedčivo 4:0, využili prehru Tottenhamu na ihrisku Newcastlu a v tabuľke preskočili svojho severolondýnskeho rivala o jeden bod.

Hetrikom sa blysol francúzsky útočník Olivier Giroud. Manchesterský súboj na diaľku o štvrté miesto a miestenku do predkola Ligy majstrov sa nekonal. Pred zápasom United s Bournemouthom nahlásili diváci na štadióne Old Trafford podozrivý balíček. Polícia z bezpečnostných dôvodov nariadila evakuácia dvoch tribún a neskôr vedenie súťaže zápas zrušilo. O jeho náhradnom termíne má liga rozhodnúť v pondelok. City remizovalo vo Walese na ihrisku Swansea 1:1 a zisk bodu mu na štvrté miesto stačil.

Tottenham nezvládol záver sezóny a neudržal si druhú priečku v tabuľke. Na ihrisku vypadávajúceho Newcastlu utrpel debakel 1:5 aj napriek tomu, že 25 minút hral vo výhode o jedného hráča. Domácich vylúčenie Mitroviča v 67. minúte nerozhodilo, za stavu 2:1 trikrát skórovali a fanúšikom v St. James Parku aspoň trochu zmiernili smútok zo zostupu do nižšej súťaže. Liverpool v základnej zostave aj s kapitánom slovenskej reprezentácie Martinom Škrtelom remizoval na ihrisku West Bromwich Albion 1:1. Škrtel odohral celý zápas.

Premier League - 38. kolo:
Newcastle - Tottenham 5:1 (2:0)
Góly: 19. a 73. Wijnaldum (druhý z 11m), 39. Mitrovič, 85. Aarons, 86. Janmaat - 60. Lamela, ČK: 67. Mitrovič

Arsenal - Aston Villa 3:0 (1:0)
Góly: 5., 78. a 80. Giroud, 90.+ Arteta

Everton - Norwich 3:0 (2:0)
Góly: 19. McCarthy, 44. Baines (z 11 m), 48. Mirallas

Chelsea - Leicester 1:1 (0:0)
Góly: 66. Fabregas (z 11 m) - 82. Drinkwater

Southampton - Crystal Palace 4:1 (1:0)
Góly: 43. Mane, 61. Pelle, 75. Bertrand (z 11 m), 87. Davis - 64. Puncheon