VIDEO Nezľakli sa ani obrovského favorita: Nóri môžu ľutovať zahodené šance

Situácia pred ruskou bránouSituácia pred ruskou bránou Zdroj: SITA

MOSKVA - Domáce Rusko podľa očakávania zvíťazilo v pondelkovom stretnutí na 80. majstrovstvách sveta v hokeji nad Nórskom 3:0 a v tabuľke moskovskej A-skupiny sa dostalo na líderskú pozíciu o skóre pred Česko.

Po bezgólovej úvodnej tretine prelomili zverenci trénera Olega Znaroksa defenzívu severanov v 23. min zásluhou Ivana Telegina, v závere druhej tretiny zvýšil na 2:0 Artemij Panarin a konečnú podobu výsledku dal v 43. min Roman Ľubimov. "Zborná" druhýkrát na turnaji MS 2016 vyhrala bez inkasovaného gólu, pre brankára Iľju Sorokina to bol prvý shutout.

Rusi mali istotu účasti vo štvrťfinále už pred pondelkovým zápasom, účinkovanie v základnej skupine uzavrú v utorok večerným súbojom so Švédmi. Nóri zostali v tabuľke na 7. priečke s istotou záchrany.

A-skupina (Moskva):

Rusko - Nórsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 23. Telegin (Orlov, Kalinin), 38. Panarin (Šipačov), 43. Ľubimov (Jemelin, Orlov)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Piechaczek (Nem.) - Nieminen (Fín.), Pihlblad (Švéd.), 12 116 divákov

zostavy:
Rusko: Sorokin - Vojnov, Jemelin, Antipin, Čudinov, Marčenko, Zajcev, Orlov - Burmistrov, Kuznecov, Ovečkin - Sannikov, Dacjuk, Širokov - Dadonov, Šipačov, Panarin - Ľubimov, Kalinin, Telegin - Plotnikov
Nórsko: Söberg - Holös, Nörstebö, Johannesen, Tollefsen, Trygg, Ödegaard - Zuccarello, Haga, Martinsen - M. Olimb, K.A. Olimb, Roselli Olsen - Forsberg, Bastiansen, Roymark - Trettenes, Stene, Roest

Roman Ľubimov, útočník a strelec tretieho gólu Ruska: "Ukázalo sa, že to nebol ľahký zápas. Hrali rýchlo a agresívne. Je dobré, že Iľja Sorokin vychytal shutout. Môj gól bol taký nezvyčajný. Videl som ako sa puk odrazil späť ponad bránku a iba som sa snažil držať moju hokejku pod hornou žŕdkou a trafiť ho."

Artemi Panarin, útočník a strelec druhého gólu Ruska: "Je to úľava, že som konečne strelil gól. Mal som toľko veľa šancí a nedokázal som skórovať. Akoby bol puk prekliaty. No nakoniec som bol šťastný, že sa mi to podarilo."

8. Kazachstan    6 0 1 0 5 14:24 2 - istý zostup

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Viac o téme: Rusko Nórsko