VIDEO Česi otočili duel so súperom Slovenska: Krásnym volejom sa predviedol Rosický

Tomáš RosickýTomáš Rosický Zdroj: TASR

INNSBRUCK - Českí futbaloví reprezentanti zvíťazili v stredajšom prípravnom zápase pred EURO 2016 v Innsbrucku nad Ruskom 2:1. Na vedúci gól Aleksandra Kokorina odpovedal po krátko po zmene strán kapitán ČR Tomáš Rosický. O výhre zverencov Pavla Vrbu rozhodol v 90. minúte Tomáš Necid.

Kouč Vrba urobil v porovnaní s predchádzajúcim zápasom s Maltou päť zmien. V základnej zostave boli obrancovia Theodor Gebre Selassie, Michal Kadlec, stredopoliari Vladimír Darida, Bořek Dočkal i útočník David Lafata. "Som rád, že sme zápas zvládli, aj keď začiatok sme nemali najlepší. Myslím, že od do 20 do 30. min sme mali tri šance na vyrovnanie, podarilo sa to až po zmene strán. V druhom polčase to bol futbal hore-dole. Za výhru som rád a som spokojný, že sústredenie splnilo svoj účel," povedal Vrba pre ČT Sport.

zverenci trénera Leonida Sluckého sa ujali vedenia už v 6. min, keď sa presadil útočník Zenitu Petrohrad Alexander Kokorin. Štyri minúty po zmene strán však Česi vyrovnali zásluhou 35-ročného veterána Tomáša Rosického. ​

Česi absolvujú generálku na kontinentálny šampionát, kde sa predstavia v D-skupine v spoločnosti Chorvátska, Španielska a Turecka, v nedeľu proti Kórejskej republike. Rusko, súper Slovenska v B-skupine ME, odohrá záverečný prípravný zápas v rovnaký deň v Monaku proti Srbsku.