VIDEO Obrovská senzácia sa v Paríži nekonala: Serena ušla hrobárovi z lopaty

Serena WilliamsováSerena Williamsová Zdroj: SITA

PARÍŽ - Ženská svetová tenisová jednotka Serena Williamsová je v semifinále grandslamového turnaja Roland Garros. Najvyššie nasadená hráčka vo štvrťfinále na parížskej antuke vyradila 60. hráčku sveta Juliu Putincevová z Kazachstanu po trojsetovej bitke 5:7, 6:4 a 6:1. V boji o finále narazí na víťazku súboja medzi Holanďankou Kiki Bertensovou a Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou.

Dvadsaťjedenročná Putincevová sa doteraz na žiadnom predchádzajúcom grandslamovom turnaji nedostala ďalej ako do tretieho kola, vo štvrtok ale dlho vzdorovala veľkej favoritke. Serena Williamsová po 24 nevynútených chybách prvý set prehrala a odpor súperky definitívne zlomila až v koncovke druhého dejstva, keď získala rozhodujúci brejk po Putincevovej dvojchybe. Tretí set už patril Američanke, ktorá sa tak opäť priblížila k zisku 22. grandslamového titulu, čím by vyrovnala rekord Steffi Grafovej.

"Hrala neuveriteľne," vyzdvihla S. Williamsová po zápase výkon Putincevovej, ktorá za stavu 4:4 v druhom sete mala dva brejkbaly a bola tak blízko k podávaniu na víťazstvo v zápase. "Keď mám byť úprimná, už som ani príliš neverila, že ten druhý set vyhrám. Nejak som to ale napokon zvládla," dodala Američanka, ktorá spolu urobila 43 nevynútených chýb. V štatistike víťazných úderov ale predčila súperku 36:18.

Súboj Bertensovej s Bacsinszkou bol najmä na začiatku festivalom stratených podaní. V prvom sete prišla Bertensová o svoj servis trikrát, no súperku brejkla až štyrikrát - v rozhodujúcom momente v dvanástej hre za stavu 6:5 zo svojho pohľadu. Holanďanka potom prevzala réžiu do svojich rúk, v druhom sete sa rýchlo ujala vedenia 4:0 a náskok už z rúk nepustila.

V druhom semifinále sa stretnú štvrtá nasadená Španielka Garbine Muguruzová Blancová s turnajovou dvadsaťjednotkou Austrálčankou Samanthou Stosurovou.

Serena Williamsová (1-USA) - Julia Putincevová (Kaz.) 5:7, 6:4, 6:1

Kiki Bertensová (Hol.) - Timea Bacsinszká (8-Švajč.) 7:5, 6:2

Viac o téme: Serena Williamsová Julia Putincevová