VIDEO Súper Slovenska má hlavu v smútku: Rusi prišli pred šampionátom o kľúčovú oporu!

Rusko si v generálne na EURO podelilo body so SrbskomRusko si v generálne na EURO podelilo body so Srbskom Zdroj: rfs.ru

MONAKO - Rusko, súper Slovenska v základnej B-skupine blížiacich sa futbalových majstrovstiev Európy vo Francúzsku (10. júna - 10. júla), ukončilo prípravu remízou 1:1 v nedeľňajšom dueli v Monaku so Srbskom. Diváci dlho nevideli gól, až sa napokon zverenci trénera Leonida Sluckého dostali do vedenia v 85. minúte, keď sa presadil Arťom Dziuba.

Srbi sa však nevzdali a už o tri minúty po inkasovanom góle vyrovnal Aleksandar Mitrovič. "Prvý polčas zniesol veľmi prísne kritériá, s výkonom tímu som spokojný. Na prvý zápas na majstrovstvách s Anglickom budeme podľa mňa v lepšej kondícii," citoval Sluckého slová portál championat.com.

Rusku sa v druhom polčase zápasu zranil jeden z kľúčových hráčov Igor Denisov a vyzerá to tak, že 32-ročný stredopoliar Dinama Moskva príde aj o účasť na európskom šampionáte. "Nie je to nič príjemné, zranenie sa zdalo byť vážne. Neviem teraz presne povedať, kto by ho mohol nahradiť. Či je jeho strata kritická? Neviem, čo mám povedať. Je to veľký problém," pokračoval Sluckij.

Ruská futbalová reprezentácia odchádza na ME do Francúzska bez víťazstva v posledných troch zápasoch. Rusi pred duelom so Srbmi prehrali 1. júna s Čechmi (1:2) a 29. marca s Francúzmi (2:4). Posledný víťazný zápas odohrali 26. marca proti Litovčanom (3:0). So Slovákmi na ME 2016 odohrajú svoj druhý zápas, stretnú sa s nimi 15. júna o 15.00 h v Lille.

Viac o téme: Rusko Igor Denisov Leonid Sluckij