Náročná dilema kouča Anglicka: Toto duo proti Slovákom jednoducho musí postaviť!

Anglický kouč Roy Hodgson s hráčmi oslavuje triumf nad WalesomAnglický kouč Roy Hodgson s hráčmi oslavuje triumf nad Walesom Zdroj: SITA

PARíŽ - Vyrovnaná B-skupina dáva všetkým štyrom účastníkom vrátane Slovenska šance na postup do osemfinále futbalového EURO 2016. V najlepšej pozícii sú Angličania, ale medzi top 16 môže preniknúť aj štvrté Rusko, ktoré má zatiaľ jediný bod.

"Je to veľmi vzrušujúce, pretože o všetkom sa rozhodne v posledný deň. Teraz jeden zápas znamená všetko," vravel tréner Walesu Chris Coleman. Jeho zverenci nastúpia v pondelok o 21.00 h v Toulouse proti "zbornej", ktorá na ME stále čaká na prvé víťazstvo.

Príjemné starosti so zložením zostavy na duel proti Slovensku, ktorý je na programe v rovnaký deň i čas v Saint-Étienne, má kouč Anglicka Roy Hodgson. O výhre nad Walesom rozhodla jeho šťastná ruka pri striedaní, výhru 2:1 po prestávke zabezpečili striedajúci Jamie Vardy a Daniel Sturridge. Tí na trávniku cez polčas nahradili dvojicu Harry Kane, Raheem Sterling.

"Už dávnejšie som vedel, že pred tretím zápasom budeme toto riešiť. Všetci hráči chcú dostať šancu, chcú hrať. Čaká nás náročné rozhodovanie," povedal Hodgson. Na to, aby začal duel proti Slovákom s dvojicou Vardy, Sturridge, ho vyzval aj bývalý útočník Alan Shearer. "Proti Slovákom musí kouč Hodgson od začiatku postaviť Vardyho so Sturridgeom. Jednoducho musí. Obaja majú lepšiu formu ako Kane so Sterlingom," povedal Shearer pre BBC.

Viac o téme: Daniel Sturridge Roy Hodgson Anglicko Slovensko Alan Shearer Jamie Vardy