VIDEO Gólman hrdinom: Radosť Ďuriša s Plzňou v nadstavení pochoval brankár

Brankár Lars Unnerstall sa stal hrdinom stretnutiaBrankár Lars Unnerstall sa stal hrdinom stretnutia Zdroj: Twitter

WESTENDORF - Futbalisti Plzne v príprave na sústredení v Rakúsku len remizovali s tímom druhej nemeckej ligy Düsseldorfom 1:1. Český majster síce dlho viedol po góle Jána Kopica, ale o výhru prišiel v nadstavenom čase po rohovom kope, keď sa presadil hlavou brankár Lars Unnerstall.

Plzeň sa ujala vedenia v 24. minúte, keď prenikal Kopic, ešte pred vápnom napriahol a trafil sa presne do šibenice. Lenže štrnásty celok uplynulej sezóny druhej bundesligy si následne vypracoval niekoľko sľubných šancí.

Najprv bežal sám na gólmana Gartner, ale Bolek ho vychytal. Ngombo potom hlavičkoval nad a Nemci nevyužili ani chybu Bolka, ktorému vypadla lopta. Na druhej strane zasa neuspeli Kolář s Ďuriomš, proti ktorých strelám zasiahol düsseldorfský brankár.

Už sa zdalo, že si Plzeň odvezie tesnú výhru, lenže v závere Düsseldorf predsa len vyrovnal. Na roh v tretej nastavenej minúte išli do vápna všetci hráči vrátane gólmana Unnerstalla, ktorý sa dostal k lopte a hlavou zariadil remízu.

Viac o téme: Viktoria Plzeň Fortuna Düsseldorf Lars Unnerstall