VIDEO Trnava zvládla generálku na Austriu: Spartak otočil vývoj a zdolal Dunajskú Stredu

Na snímke zľava hráč Dunajskej Stredy Martin Ljubičič, hráč Trnavy Martin Košťál a hráč Dunajskej Stredy Branislav ĽuptákNa snímke zľava hráč Dunajskej Stredy Martin Ljubičič, hráč Trnavy Martin Košťál a hráč Dunajskej Stredy Branislav Ľupták Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA 24. júla (SITA) - Futbalisti domáceho FC Spartak Trnava zvíťazili 2:1 nad hráčmi FC DAC 1904 Dunajská Streda v nedeľňajšom zápase 2. kola Fortuna ligy 2016/2017 a pripísali si na svoje konto prvé víťazstvo v novom ročníku najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže. Trnavčania majú na svojom konte po dvoch zápasoch štyri body a sú v popredí ligovej tabuľky, futbalisti DAC vydolovali počas 180 minút jeden bod.

Päťdesiate ligové stretnutie Trnavy s Dunajskou Stredou sa hralo v tradične búrlivej atmosfére. Domáci nastúpili oproti štvrtkovému zápasu v Európskej lige bez šiestich hráčov základnej zostavy. V 13. minúte vyšla hosťom útočná akcia, na konci ktorej vnikol do 16-ky Pačinda a umiestnenou strelou popod Jakubecha otvoril skóre. Hostia sa z vedenia tešili len päť minút, pretože v 18. minúte po centri z ľavej strany Brazílčan Araujo hlavou vyrovnal. O dve minúty strieľal Paukner z priameho kopu tesne vedľa brány a krátko pred uplynutím polhodiny krížna strela Šabalu na opačnej strane išla vedľa brány. Vzruch nastal v 31. minúte, keď obranný zákrok na Horníka v 16-ke posúdil hlavný rozhodca ako nedovolený, nariadil pokutový kop a kapitán hostí Michalík inkasoval žltú kartu. Paukner nariadenú penaltu bezpečne premenil. Hostia sa snažili odpovedať na nepriaznivý stav, no domáci ich k zakončeniu nepustili a v poslednej päťminútovke polčasu nervózni hráči DAC-u inkasovali ešte ďalšie tri žlté karty.

V prvej desaťminútovke druhého polčasu mali obe mužstvá dve dobré šance, ale bez gólového efektu. U hostí strieľaný center Štepanovského preletel cez celú 16-ku a o chvíľu prihrávku na Šabalu obrátil Kadlec na roh. Na opačnej strane kryl brankár Tofiloski center Gagnona a strelu Kadleca zneškodil brankár hostí tesne pred bránkovou čiarou. Po hodine hry najskôr slabou strelou na Tofilovského zakončil Gagnon a z protiútoku strela Černáka z 20-metrov preletela tesne nad trnavskou bránou. Štvrťhodinu pred koncom zápasu mal dve dobré šance Gagnon, keď sa najskôr uvoľnil v 16-ke, ale Tofilovského neprestrelil a o chvíľu zakončoval len strelou do bočnej siete. V záverečnej štvrťhodine sa hostia pokúšali o vyrovnanie, ale domáca obrana ich z zakončeniu nepúšťala, a keďže ani domáci sa už gólovo nepresadili zostalo pri polčasovom stave 2:1.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 2. kolo - nedeľa:

FC Spartak Trnava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (2:1)
Góly: 18. Edson Correia de Araujo, 33. M. Paukner (z pok. kopu) - 13. Pačinda, ŽK: 55. Edson Correia de Araujo, 68. Mikovič - 32. Ľ. Michalík, 40. Pačinda, 42. M. Ljubičič, 45. T. Huk, 89. Polievka, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Lieskovský, 6193 divákov

Zostavy:
Trnava: A. Jakubech - A. Kadlec, Hladík, Greššák, Horník - Jirka, M. Oravec (57. A. Sloboda), Edson Correia de Araujo, Gagnon - M. Košťál (46. Mikovič) - M. Paukner (72. Tambe)
Dunajská Streda: Tofiloski - Štepanovský, Kwin, Ľ. Michalík, Zs. Németh - Vida (58. Polievka), M. Ljubičič, T. Huk (46. R. Černák), Pačinda - B. Ľupták - Šabala (82. Sabler)

Viac o téme: FC Spartak Trnava FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • Zdroj: TASR, SITA