VIDEO Real sa teší zo Superpoháru: Ramos zachraňoval zápas v nadstavenom čase!

Sergio Ramos oslavuje gólSergio Ramos oslavuje gól Zdroj: SITA

TRONDHEIM- Futbalisti Realu Madrid triumfovali v utorňajšom stretnutí o európsky Superpohár UEFA v nórskom Trondheime nad ďalším španielskym klubom FC Sevilla 3:2 po predĺžení. Úradujúci víťaz Ligy majstrov získal tretiu takúto trofej po rokoch 2002 a 2014, Sevilla má na konte úspech spred desiatich rokov.

Real viedol od 21. minúty zásluhou exportného gólu Marca Asensia, o dvasať minút neskôr pekným zásahom vyrovnal Franco Vazquez. Misky váh na stranu šampióna Európskej ligy naklonil v 72. minúte striedajúci Jevhen Konopľanka premeneným pokutovým kopom, v nadstavenom čase poslal madridský kapitán Sergio Ramos prestížne meranie síl do predĺženia, v ktorom v 119. minúte sólom rozhodol obranca Daniel Carvajal.

Mužstvá v úvode nechceli otvárať priestor na svojej polovici, z čoho vyplynul malý počet ofenzívnych výpadov. Madridčania sa snažili hrať kombinačne po zemi, Sevillčania to zasa skúšali nakopávanými loptami. Náznak prvej vážnejšej situácie prišiel v 17. minúte, keď sa Lucas Vazquez nedostal k Asensiovej prihrávke do pokutového územia. Asensio to tak vzal do vlastnej réžie po autovom vhadzovaní o štyri minúty neskôr, ľavačkou z diaľky trafil dokonale, nedal šancu Ricovi v bránke a poslal Real do vedenia 1:0. Andalúzania začali ukazovať útočné zbrane až po inkasovanom zásahu, Franco Vazquez odcentroval z ľavej strany a Mariano, aj keď ho nebránili na tesno, prestrelil. Následne z dobrej pozície vypálil Carrico, nepríjemný pokus s námahou vyrazil Casilla. Ten už kapituloval v 41. minúte, keď lopta v šestnástke prenikla k Francovi Vazquezovi, ktorý peknou strelou ľavačkou vyrovnal na 1:1.

Ani po zmene strán sa obraz hry príliš neupravil, tímy nechceli upustiť od opatrnosti. V 55. minúte sa Asensio predsa len uvoľnil na ľavom krídle, prihral Iscovi, ktorý minul o kúsok. Potom iniciatívu na svoje kopačky prebrali Sevillčania, ale nedotiahli zopár sľubne sa vyvíjajúcich akcií. Nevýrazného Moratu nahradil v 62. minúte Benzema a Real sa ihneď dopracoval k príležitostiam, striedajúci útočník ani Ramos však hlavičkami neusmernili loptu do siete. Naopak, gólovo sa presadil nový muž súpera, Konopľanka v 72. minúte iba chvíľu po príchode na trávnik s istotou premenil pokutový kop vybojovaný Vitolom. Sevilla po zisku náskoku nepustila Real do tlaku, no trestuhodne poľavila v nadstavenom čase. Madridčania vyšachovali jej defenzívu, Ramos hlavičkoval zblízka do prázdnej bránky a stanovil výsledok riadneho hracieho času na 2:2.

Hráči Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA

Predĺženie už nebolo o taktike, ale skôr o živelnejšej snahe Realu rozhodnúť. Navyše, Sevillu v 94. minúte po druhej žltej a tým pádom červenej karte oslabil Kolodziejczak. Šance nezužitkovali Benzema alebo ďalšie striedajúce esá Modrič s Rodriquezom. Ramos síce skóroval po centri z priameho kopu, radosť mu však vzal verdikt rozhodcov, podľa ktorých fauloval brániaceho hráča. V 111. minúte spálil tutovku Lucas Vazquez, presilovku využil až Carvajal o osem minút neskôr priebojným sólom a gólovým zakončením na 3:2.

európsky Superpohár UEFA:
Real Madrid - FC Sevilla 3:2 pp (2:2, 1:1)
Góly: 21. Asensio, 90.+3 Ramos, 119. Carvajal - 41. Franco Vazquez, 72. Konopľanka (z 11 m)

Zostavy:
Real Madrid: Kiko Casilla - Dani Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Kovačič (73. James Rodríguez), Casemiro, Isco (66. Modrič) - Lucas Vázquez, Morata (62. Benzema), Asensio
FC Sevilla: Sergio Rico - Pareja, Carrico (51. Rami), Kolodziejczak - Kijotake, Iborra (74. Kranevitter), N´Zonzi - Franco Vázquez - Mariano, Vietto (67. Konopľanka), Vitolo

Viac o téme: Real Madrid. FC Sevilla