Neuveriteľné čakanie konečne skončilo: Slovenskí mladíci pretrhli katastrofálnu sériu

Radosť hráčov SlovenskaRadosť hráčov Slovenska Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov obsadila na tohtoročnom Memoriáli Ivana Hlinku konečnú siedmu priečku.

V piatkovom dueli prelomila sedemročné čakanie na víťazstvo z prestížneho podujatia a Švajčiarov zdolala 6:3. Na presvedčivom triumfe sa najvýraznejšie podieľal Adam Ružička, ktorý pridal k dvom gólom aj dve asistencie.

V záverečnom vystúpení na podujatí otvoril skóre center prvého slovenského útoku Adam Ružička, Švajčiari dvakrát odpovedali ešte do konca prvej tretiny a viedli 2:1. Zverenci trénera Norberta Javorčíka položili základ svojho triumfu v druhej časti hry, keď obrátili stav vo svoj prospech. Na 4:3 upravil v oslabení Adam Liška. Po poslednej zmene strán mladí Slováci náskok ešte zvýšili. Do opustenej švajčiarskej bránky pečatil skóre na 6:3 opäť Adam Ružička.

V základnej skupine obsadil výber SR posledné štvrté miesto, postupne nestačil na Kanadu po predĺžení, Švédsko ani Rusko.

Výsledky piatkových stretnutí na medzinárodnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku hokejistov do 18 rokov:

Bratislava / ZŠ Ondreja Nepelu:
o 7. miesto: Slovensko - Švajčiarsko 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)
Góly: 4. A. Ružička (Liška), 21. Hrehorčák (M. Roman, Kövér), 26. Krivošík (A. Ružička, M. Ivan), 29. Liška (M. Roman), 41. Kövér (A. Ružička), 58. A. Ružička (Žiak) - 5. Nyffeler (Reymondin, Köbler), 10. Gross (Dopfner), 22. Sigrist (Müller)

Zostava SR: Sklenár - Korenčík, M. Ivan, M. Kupec, A. Žiak, Boldižár, Marguš, D. Demo, P. Eliáš - A. Liška, A. Ružička, Krivošík - Hrehorčák, M. Roman, Kövér - M. Kelemen, M. Havrila, Fafrák - Verbický, Kukľa, Stacho