Skvelý výsledok z Ria: Kohlová v B-finále K1 na dvojstovke druhá, hovorila o zadosťučinení

Slovenská rýchlostná kajakárka Martina Kohlová v cieli B finálovej jazdy na 200 mSlovenská rýchlostná kajakárka Martina Kohlová v cieli B finálovej jazdy na 200 m Zdroj: TASR

RIO DE JANEIRO - Celkovo desiate miesto. Slovenská rýchlostná kanoistka Martina Kohlová obsadila v B-finále K1 na 200 m na olympijských hrách v Riu de Janeiru druhé miesto. Celková desiata priečka je pre Slovenku doterajšie olympijské maximum. Časom 41,787 s zaostala iba za Maďarkou Natasou Dusevovou-Janicsovou s mankom 114 tisícin sekundy.

Pre Kohlovú to bolo premiérové vystúpenie pod piatimi kruhmi v singli. Na OH 2012 v Londýne i na OH 2008 v Pekingu štartovala v K2 na 500 m spoločne s Ivanou Kmeťovou a obsadili zhodne 13. miesto. V Riu ešte absolvuje disciplínu K1 na 500 m.

Novozélanďanka Lisa Carringtonová potvrdila post šprintérskej kráľovnej  získala časom 39,864 s zlatú medailu suverénnym spôsobom pred Poľkou Martou Walczykiewiczovou. Bronz brala Inna Osipenková-Rodomská z Azerbajdžanu.

"Som desiata najlepšia na svete, takže som šťastná. Išlo sa mi dobre a v malom finále som skončila na striebornej pozícii, keď ma zdolala iba viacnásobná medailistka z olympijských hier. Je to pre mňa zadosťučinenie po včerajšom semifinále," povedala v cieli Kohlová.