VIDEO Fanúšikovia Nitry obsadili Plzeň: Skvelá ďakovačka po famóznom obrate!

Fanúšikovia Nitry obsadili nielen námestie, ale aj hľadisko Fanúšikovia Nitry obsadili nielen námestie, ale aj hľadisko Zdroj: facebook HK Nitra

PLZEŇ - Cenné víťazstvo v hokejovej Lige majstrov dosiahli hráči slovenského majstra HK Nitra. V sobotňajšom zápase J-skupiny Nitrania zvíťazili na ľade českého mužstva HC Škoda Plzeň 4:2, keď po prvej tretine prehrávali 0:2.

Domáci viedli už v 9. min 2:0 a zdalo sa, že zápas majú pod kontrolou. Nitrania však v rozpätí 11 minút druhej tretiny otočili z 0:2 na 3:2. Dvakrát bol úspešný ich kanadský kanonier David Laliberté (24. a 35.) a jeden presný zásah pridal Juraj Štefanka (26.).

Hostia zo siedmich striel na bránku v prostrednej časti vyťažili tri góly. V poslednej tretine si hráči Plzne najmä v presilovkách utvorili niekoľko vyložených šancí, ale skórovať sa im nepodarilo. Víťazstvo Nitranov pečatil gólom do prázdnej bránky 49 sekúnd pred koncom Lukáš Paukovček.

Výraznú podporu cítili hráči Nitry aj z hľadiska. Do Plzne zamierila aj početná skupina fanúšikov, ktorá svoj tím neúnavne povzbudzovala počas celého zápasu. A nitriansky fanúšikovia opäť ukázali, že patria medzi najlepších. Známu českú pivovarnícku baštu obsadili priaznivci "corgoňov" už pred zápasom a všetkým dali jasne najavo, kto bude mať v hľadisku prevahu.

Zverenci Andreja Kmeča si poradili s Plzňou aj na domácom ľade (2:1), v tabuľke majú už 6 bodov a sú na najlepšej ceste postúpiť do šestnásťfinále. Nitrania uspeli v Plzni napriek tomu, že v strelách na bránku zaostali 18:34. Po vysokej efektivite a famóznom obrate tak nemohla chýbať tradičná ďakovačka. A tú si patrične vychutnali nielen hráči, ale najmä vynikajúci fanúšikovia.

Viac o téme: HK Nitra
  • Zdroj: SITA, športky