VIDEO Barcelona odčinila ligovú blamáž totálnou demoláciou: Messi sa zaskvel hetrikom

Lionel Messi a jeho gólové oslavyLionel Messi a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona vstúpili do novej sezóny Ligy majstrov 2016/2017 suverénne. V utorok zvíťazili v 1. kole skupinovej fázy na Nou Campe nad Celticom Glasgow vysoko 7:0. Dvoma gólmi v prvom polčase nasmeroval favorita k triumfu v zápase C-skupiny argentínsky útočník Lionel Messi. Škótsky šampión mohol vyrovnať na 1:1 v 24. minúte, ale francúzsky útočník Moussa Dembélé nepremenil penaltu.

V druhom dejstve trafili do čierneho aj Neymar, ktorý sa prezentoval aj štyrmi asistenciami, Andrés Iniesta, hetrik v 60. minúte dokonal Messi. Na 6:0, resp. 7:0 dal Luis Suárez.

Hustý dážď znemožnil odohrať druhý zápas C-skupiny medzi domácim Manchestrom City a Borussiou Mönchengladbach. Hlavný rozhodca súboja Holanďan Björn Kuipers nemohol uznať hraciu plochu za spôsobilú a o náhradnom termíne rozhodnú zástupcovia UEFA v najbližšom čase. V hre je možnosť, že stretnutie odohrajú už v stredu. Na súpiske hostí nefiguroval slovenský mládežnícky reprezentant László Bénes.

Súboj Manchestru City s Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA

C-skupina:

FC Barcelona (Šp.) - Celtic Glasgow (Škót.) 7:0 (2:0)
Góly: 3., 27. a 60. Messi, 75. a 88. L. Suárez, 50. Neymar, 59. Iniesta, rozhodoval: Ovidiu Hategan (Rum.)

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba - Rakitič (46. Iniesta), Sergi Busquets (61. Rafael Alcantara), André Gomes - Messi, L. Suárez, Neymar

Celtic: De Vries - Lustig, K. Touré, Sviatchenko (68. E. O'Connell), Tierney - Bitton (76. C. McGregor) - P. Roberts (68. S. Armstrong), Gamboa, S. Brown, S. Sinclair - M. Dembélé

Zápas Manchester City (Angl.) - Borussia Mönchengladbach (Nem.) odložili pre hustý dážď.

Viac o téme: FC Barcelona Manchester City F.C. Borussia Mönchengladbach Celtic F.C.