VIDEO Prvé víťazstvo Popradu zaistil Bondra, Nové Zámky získali cenný skalp Košíc!

HKM Zvolen - MsHK Doxxbet ŽilinaHKM Zvolen - MsHK Doxxbet Žilina Zdroj: SITA

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Až vo štvrtom kole sa dočkali hokejisti Popradu prvého víťazstva v novom ročníku Tipsport ligy. V podtatranskom derby Popradčania zvíťazili na ľade susedného Liptovského Mikuláša 3:2 po predĺžení. Rozhodnutie padlo v 65. min z hokejky Dávida Bondru. Syna slovenskej legendy angažoval trasformujúci sa popradský klub pred začiatkom tejto sezóny.

Bystrický triumf v Martine

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v Martine 2:0. O druhé víťazstvo lanského finalistu v novom súťažnom ročníku sa gólmi postarali v 14. min útočník Petr Kafka a v 32. min obranca Ivan Ďatelinka. Hrdinom hostí bol aj brankár Andrej Košarišťan, ktorý si pripísal shutout. Zverenci trénera Vladimíra Országha nadviazali na stredajší triumf v Poprade 4:2.

MHC Mountfiled Martin - HC '05 iClinic Banská Bystrica 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 14. Kafka (Tamáši, Ťavoda), 32. I. Ďatelinka (Tamáši, Bortňák)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše Bortňák (Banská Bystrica) 10 min OT za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Goga - Návratek, Kacej, 1655 divákov

Zostavy:
Martin: Corbeil - Salija, J. Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, M. Fabian, Vyskoč, Rusina - P. Koyš, Heizer, D. Rzavský - Murček, Galamboš, Pokrivčák - Ambroz, Dokšin, Surovka - Poliaček, Dírer, Jurášek
Banská Bystrica: Košarišťan - I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ťavoda - Kafka, T. Surový, Hickmott - Bezúch, Bortňák, Truchno - Róth, M. Češík, Andrisík - P. Valent, Tamáši, Ferleťák

Juraj Halaj asistent trénera Martina: "Po vyrovnanej prvej tretine bola druhá v réžii súpera, ktorý mohol viesť aj vyšším rozdielom, my sme spravili veľa chýb. V tretej tretine sme Bystricu prestrieľali 14:3, ale v koncovke sme sa nepresadili. Mrzí nás zranenie Murčeka, ktorý nám bude chýbať aj v ďalších zápasoch."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Videli sme bojovný zápas. V prvej tretine boli šance na oboch stranách. My sme išli do vedenia. V druhej tretine sme pridali, vytvorili sme si veľa šancí, ale v streleckých pozíciách hráči namiesto streľby volili prihrávku a tak sme strelili len jeden gól. V tretej tretine podal Martin zlepšený výkon, dostal nás pod tlak. Bolo dôležité, že sme ubránili 4-minútovú presilovku a potom ďalšiu. Hráčom ďakujem za bojovnosť, podržal nás brankár Košarišťan."

Poprad prvýkrát vyhral

Ambiciózny nováčik z Liptova po góloch Rudolfa Hunu a Andreja Lištiaka v 42. min viedol 2:1 a robil si chúťky na druhé víťazstvo v sezóne. Lenže v 49. min Peter Lichanec v presilovej hre vyrovnal a v predĺžení Bondra rozhodol. Po prvom bodovom zisku Popradčanov priebežne zostali bez bodu už len Žilinčania. Tí ešte aktuálne hrajú vo Zvolene.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 27. Rudolf Huna (Róbert Huna, Richard Huna), 42. Lištiak (A. Laco, Kablubiak) - 26. Kroták (Matej Paločko, Pokovič), 49. Lichanec (Cutting, Zagrapan), 65. D. Bondra
Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Štefik, Lauff - Bogdaň, Smrek, 2450 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Križan - Mezovský, Bobček, M. Šiška, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, Kadura, F. Oravec - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - A. Laco, Piatka, Lištiak - Brezniak, Kabáč, Števuliak
Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Dinda, Kurali, R. Suchý, Cutting, Pokovič, R. Václav, D. Šterbák - Matej Paločko, Zagrapan, Kroták - J. Tibenský, Mlynarovič, Lapšanský - Lichanec, Troliga, D. Bondra - Müller, Ježek, Výhonský

Ján Cibuľa, asistent trénera Liptovského Mikuláša: "Ja si myslím, že diváci videli dobrý zápas. Úvod stretnutia bola trošku opatrný, ale potom sa to rozbehlo. Prehrávali sme, ale potom sme to dotiahli. V tretej tretine sme sa dostali do vedenia, no v oslabení sme to neudržali. V predĺžení Poprad využil šancu v presilovke a zvíťazil. Gratulujem mu k zisku dvoch bodov."

Ľudovít Juriny, asistent trénera Popradu: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Počas celého zápasu bola skvelá atmosféra, za čo patrí divákom patričná vďaka. Myslím si, že to bol pekný hokej na oboch stranách. V predĺžení sme dali gól, máme body, takže je to skvelé a tešíme sa z toho, pretože pre nás sú tieto body veľmi dôležité. Vďaka patrí aj súperovi, ktorý predviedol skvelý výkon."

Žilinčania zbíjali vo Zvolene

Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina už tiež zažili pocit víťazstva v novom ročníku Tipsport ligy. V piatkovom súboji Žilinčania nečakane dominovali na ľade Zvolena, keď rozhodli dvoma "zlepenými" gólmi v tretej tretine. Najprv v čase 47:11 min dostal hostí do vedenia Rastislav Konečný a o 1:45 min neskôr pečatil víťazstvo "vlkov" Tomáš Sýkora. V strelách na bránku Zvolenčania boli lepší 32:24, ale prvej prehre v sezóne nezabránili. Keďže hráči Žiliny získali víťazstvo v riadnom hracom čase a Popradčania v Liptove uspeli až v predĺžení, dostali sa v tabuľke na deviatu priečku pred Podtatrancov.

HKM Zvolen - MsHK Doxxbet Žilina 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 29. Kelemen (Habšuda, Martin Ďaloga) - 17. Stupka (L. Handlovský), 48. Konečný (Stupka, Macejko), 49. T. Sýkora (Cerenok, Gutwald)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:1, rozhodovali: Snášel - Kollár, Gavalier, 1012 divákov

Zostavy:
Zvolen: S. Baroš - Andersons, Valenta, Juraško, Demiters, Habšuda, D. Rehák, Hataš, M. Ivan - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - J. Majdan, L. Jurík, Obdržálek - P. Zuzin, Halama, Martin Ďaloga - Žilka, S. Petráš, Kelemen
Žilina: T. Tomek - Selan, Kříž, Cerenok, Gutwald, Macejko, Drábek, Prokop, Mendrej - Švihálek, Marek Hovorka, L. Handlovský - Matis, Húževka, T. Sýkora - Stupka, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, Ondruš, E. Švec

Triumf Nových Zámkov nad Košicami, nováčik je na čele

Cenný skalp osemnásobného majstra z Košíc si pripísali hokejisti Nových Zámkov v 4. kole Tipsport ligy. Ambiciózny nováčik na domácom ľade zvíťazil 4:3 po predĺžení a s 9 bodmi na konte sa posunul na čelo tabuľky práve na úkor Košíc. Víťazný gól Novozámčanov dosiahol v 64. min Lukáš Hvila po prihrávke Milana Kytnára. Nové Zámky majú oproti ostatným súperom o zápas viac, keďže už hrali s reprezentačnou "dvadsiatkou". Z piatich stretnutí zverenci trénera Miroslava Chudého trikrát zvíťazili.

HC Nové Zámky - HC Košice 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 2. Kytnár (Sucharda), 11. Michal Hudec (Sucharda), 30. Martin Chovan (Michal Hudec, Brabenec), 64. L. Hvila (Kytnár) - 8. L. Nagy (T. Varga), 22. Spilar (L. Nagy, Suja), 44. M. Bartánus (Šmach)
Vylúčení: 0:6 na 2 min, navyše T. Klíma (Košice) 10 min OT za napadnutie, presilovky 1:0, oslabenia 0:1, rozhodovali: Baluška, J. Konc - Tvrdoň, M. Orolin, 1835 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Marek Šimko - V. Čížek, Ďurčo, Martin Chovan, Maier, Štindl, Sucharda - Podstavek, Brabenec, Semorád - R. Lelkeš, Michal Hudec, Fábry - L. Hvila, Kytnár, Paulovič - Tábi, Hegyi, Dubec
Košice: Habal - Deyl, M. Dudáš, Vašíček, Šmach, E. Šedivý, Michalčin, Boltun - L. Nagy, Suja, Spilar - M. Bartánus, R. Hruška, Bicek - Tibor Varga, J. Milý, Hričina - P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés

Ivan Černý, asistent trénera Nových Zámkov: "Prvá tretina bola z našej strany vynikajúca, dostali sme sa do vedenia 2:1, mali sme viacero gólových šancí, boli tam aj nejaké žŕdky. V druhej tretine Košice pridali a vyrovnali hru. V tretej nás už dostali pod tlak, našťastie nám dobre zachytal brankár. Chlapci sa snažili bojovať, mali sme trochu aj problémy so zostavou. Chýbajú nám dvaja obrancovia, Cardwell so Sandgrenom, takže sme to museli hrať na šesť bekov. Bol to tretí zápas v týždni, takže nám už trochu v tretej tretine dochádzali sily, hlavne v tých obranných činnostiach. Sme radi, že sme išli do predĺženia, kde Kytnár s Hvilom rozhodli. Musím pochváliť aj našich divákov, ktorí boli fantastickí a samozrejme aj celé naše mužstvo."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Úvodná tretina nebola podľa našich predstáv, inkasovali sme ako prví. Následne sme ale dokázali v oslabení vyrovnať stav na 1:1. Dá sa povedať, že súper nás v obrannej tretine prehral, dostával sa viac na puk. Myslím si však, že od druhej tretiny sa hra vyrovnala, mali sme tam niekoľko vyložených šancí, ktoré sme však nepremenili. My sme verili, že stav v tretej tretine vyrovnáme, čo sa nám aj podarilo. Išlo to až do predĺženia, kde sme mali dve vyložené šance, nepremenili sme ich a paradoxne sme inkasovali, takže odchádzame iba s bodom."

V nájazdoch triumf Trenčína nad majstrom z Nitry

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch nad hráčmi HK Nitra v piatkovom súboji 4. kola Tipsport ligy. O dôležité víťazstvo nad úradujúcom majstrom sa postaral premeneným nájazdom Marcel Hossa, keď puk poslal šikovne pomedzi nohy Michala Valenta. V riadnom hracom čase sa zápas skončil 1:1. Na gól hosťujúceho Davida Lalibertého v presilovej hre z 20. min odpovedal v 27. min v oslabení Radoslav Tybor, keď po chybe Nitranov zakončil svoj nájazd parádnou strelou do pravého horného rohu hosťujúcej bránky.

Trenčín má 8 bodov a v tabuľke je tretí, Nitra je štvrtá rovnako s 8 bodmi.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 27. Tybor (J. Gašparovič), rozh. sam. nájazd Marcel Hossa - 20. Laliberté (Milam, Marek Slovák)
Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 1:0, rozhodovali: Novák - Synek, Výleta, 2211 divákov

Zostavy:
Trenčín: Chábera - Drgoň, Michal Novák, L. Kozák, Albers, Bohunický, Hatala, Holenda, Ryzák - Marcel Hossa, R. Dlouhý, L. Novák - J. Gašparovič, Michal Hlinka, Tybor - Sojčík, Veilleux, Őlvecký - J. Pardavý ml., J. Švec, D. Novák
Nitra: M. Valent - Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, P. König, M. Versteeg, F. Kuzma, Pupák - Laliberté, Marek Slovák, Blackwater - Bajtek, M. Krištof, Kutálek - Macík, L. Paukovček, J. Štefanka - Chalupa, Bene, Piačka

>

Róbert Petrovický, asistent trénera Trenčína: "Zápas bol kvalitný. Šance boli na oboch stranách. Oba tímy mali veľa šancí. Vedeli sme, že hráme proti kvalitnému súperovi. V závere bol zápas o jednej chybe. Nespravil ju nikto. Obaja brankári si zaslúžia pochvalu. Podobne aj fanúšikovia. V trestných strieľaniach sme mali viac pokoja."

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Celý zápas sa niesol v duchu vylúčení a presilových hier. V presilovkách sme robili zlé rozhodnutia. Presadili sme sa jedenkrát, ale z našej strany to mohlo byť lepšie. Bolo to rozhárané a bojovné stretnutie. Nie všetko sme plnili ako sme chceli, čo nás stálo bod."

Viac o téme: HK Poprad MHk 32 Liptovský Mikuláš