VIDEO Obrovská pohárová dráma v Leicestri: Chelsea proti šampiónovi predviedla bravúrny obrat

Diego Costa v konfrontácii s hráčmi LeicestruDiego Costa v konfrontácii s hráčmi Leicestru Zdroj: SITA

LEICESTER - Osemfinále anglického Ligového pohára už bude bez úradujúceho majstra z Leicestru. Ten síce doma ešte v závere prvého polčasu viedol nad futbalistami Chelsea 2:0, ale nakoniec prehral 2:4 po predĺžení.

Za Leicester sa dvakrát trafil Okazaki, ale v nastavení prvého polčasu znížil Cahill a krátko po prestávke vyrovnal výstavným volejom spoza šestnástky Azpilicueta. V predĺžení už domácim chýbal vylúčený stopér Wasilewski a v priebehu dvoch minút ich dvakrát potrestal Fábregas.

Brankár Arsenalu Petr Čech dostal na tretie kolo pohára voľno, zápas v Nottinghame odchytal Argentínčan Martínez a hostia zvíťazili vysoko 4:0. Druhý celok ligovej tabuľky Everton zato prehral s Norwichom 0:2, s druholigovým protivníkom doma vypadol tiež Bournemouth.

Leicester City - FC Chelsea 2:4 po predĺžení

Bournemouth - Preston 2:3 po predĺžení
Brighton - Reading 1:2
Derby County - FC Liverpool 0:3
Everton - Norwich 0:2
Leeds United - Blackburn 1:0
Newcastle United - Wolverhampton 2:0
Nottingham - Arsenal Londýn 0:4