VIDEO Real aj Barcelona iba remizovali: Messi sa zranil!

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid remizovali v stredajšom domácom zápase 5. kola španielskej ligy s Villarrealom 1:1 a neprekonali tak rekord svojho úhlavného rivala FC Barcelona z roku 2011. Oba tímy figurujú na čele historických tabuliek so 16 víťazstvami v najvyššej súťaži za sebou.

Hostia išli do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu, keď Bruno premenil pokutový kop. "Biely balet" vyrovnal v 48. minúte zásluhou Sergia Ramosa.

Real napriek zakopnutiu zostal na čele tabuľky s dvojbodovým náskokom pred druhou Sevillou. Tretia je Barcelona, ktorá v šlágri 5. kola remizovala na Nou Campe s Atleticom Madrid 1:1. Úradujúci majster sa ujal vedenia na konci prvého polčasu po hlavičke Ivana Rakitiča, hostia vyrovnali po hodine hry, keď sa po zaváhaní Mascherana presadil prízemnou strelou z hranice šestnástky Angel Correa. "Barca" stráca na vedúci Real tri body, Atletico je v tabuľke štvrté so štvorbodovým odstupom na madridského rivala.

Okrem bodov prišla Barcelona aj o svojho kanoniera Lionela Messiho. Ten sa zranil tesne pred vyrovnávajúcim gólom hostí po šprinte, keď chcel vybojovať loptu v súboji s Diegom Godinom. Argentínčan musel v 58. minúte striedať, na trávniku ho nahradil Arda Turan. Podľa vyhlásenia katalánskeho klubu bude Messi pauzovať približne tri týždne pre natiahnuté slabiny.

Lionel Messi si natiahol Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR
Real Madrid - Villareal 1:1 (0:1)
Góly: 48. Ramos - 45.+1 Bruno (z 11m)

FC Barcelona - Atlético Madrid 1:1 (1:0)
Góly: 41. Rakitič - 61. Correa

Celta Vigo - Gijón 2:1 (0:0)
Góly: 66. Mallo, 87. Aspas (z pok. kopu) - 80. Čop (z pok. kopu)

Granada - Athletic Bilbao 1:2 (0:1)
Góly: 44. Carcela-González - 15. Raul García, 77. Laporte

San Sebastián - Las Palmas 4:1 (3:0)
Góly: 4. Willian José, 22. Vela (z pok. kopu), 35. Zurutuza, 53. Willian José (z pok. kopu) - 56. Tanausu, ČK: 21. K.-P. Boateng (Las Palmas)

Viac o téme: Real Madrid Villarreal CF