V českej repre ho nechceli: Ohrdnutý Hudler svoju silu ukázal hneď v prvom zápase

Jiří HudlerJiří Hudler Zdroj: sportsday.dallasnews.com

DALLAS - Český útočník Jiří Hudler pri svojej premiére v drese Dallasu v úvodnom prípravnom zápase na nový ročník NHL rozhodol gólom a asistenciou o výhre nad St. Louis 3:1. Tridsaťdvaročný bývalý hokejista Detroitu, Calgary a Floridy zaznamenal víťazný gól v 39. minúte pri presilovej hre.

Hudler, ktorý bol na konci februára vymenený z Calgary na Floridu, podpísal s Dallasom v druhej polovici augusta ako nechránený voľný hráč ročnú zmluvu na dva milióny dolárov. Na začiatku septembra odmietol pozvánku do reprezentácie na Svetový pohár v Toronte po zraneniach Davida Krejčího a Tomáša Hertl a rozhodol sa sústrediť na angažmán v drese Stars. Trénerovi Jandačovi nevedle odpustiť, že s ním rátal iba ako s možnou záplatou za zranených hráčov.

V prvom zápase za Dallas najprv v 19. minúte asistoval pri presnom zásahu švédskeho obrancu Patrika Nemetha. "Bola to skvelá prihrávka od Jiřího spoza bránky. Som rád, že som to využil a dal gól," povedal Nemeth oficiálnym stránkam klubu.

Po vyrovnaní Kevina Shattenkirka pred polovicou zápasu pri vylúčení Glenna Gawdina vrátil Hudler Dallasu vedenia, keď tečoval za chrbát Cartera Huttona nahodenie Jasona Spezzu. "Nebolo to nacvičené, ale vedel som, že to bude dávať na bránku," vyhlásil Hudler. Výsledok ešte potvrdil v tretej tretine Patrick Eaves.

"Nemohol som sa dočkať, keď už budeme hrať zápas. Je príjemné, že sme vyhrali," pochvaľoval si Hudler víťazný vstup do prípravy. Kouč Lindy Ruff bol s jeho predstavením spokojný. "Predviedol to, čo od neho očakávame. Je to kreatívny hokejista a veľmi dobre korčuľuje," uviedol Ruff.

Hudler si po niekoľkých dňoch kempu v Dallase pochvaľuje skvelú partiu v kabíne. "Som v NHL dlho, ale človek je vždy trošku nervózny, ako to všetko bude a ako si sadne s chlapcami v kabíne. Je to ešte lepšie, ako som očakával. Vždy sú naozaj skvelí a je sranda," vyhlásil Hudler.

Víťaz Stanleyho pohára z roku 2008 s Detroitom verí, že Dallas má šancu na úspech. "Myslím, že môže dokázať veľa skvelých vecí. Perfektná sezóna by pre mňa bola, keby sme sa takto mohli tu baviť aj v polovici júna," prial by si Hudler boj o ďalší triumf.

Viac o téme: Jiří Hudler