Fantastický úspech slovenského hokejbalu: Výnimočná medailová radosť z Kanady!

Tím SlovenskaTím Slovenska Zdroj: facebook Coupe Burrows

MONTREAL - Slovenská hokejbalová reprezentácia vo veteránskej kategórii Masters vo finálovom stretnutí na majstrovstvách sveta organizácie WBHF vo formáte troch proti trom (3+1) v kanadskom Montreale podľahla minulý víkend favorizovanému tímu Québecu 3:11.

Veteráni tak skončili za suverénnym víťazom a z Kanady si odvážajú vynikajúci úspech a strieborné medaile na krku. Tretie miesto obsadila reprezentácia Kanady, ktorá triumfovala nad Talianskom.

Výber Québecu ovládol aj kategóriu mužov, keď vo finále zdolal Kanadu 7:5. Slováci sa v silnej konkurencii prebojovali do štvrťfinále, v ktorom ich zastavilo Taliansko (3:7). Na šampionáte obsadili konečné piate miesto. Premožiteľ Slovenska napokon získal bronzové medaily.

V kategórii žien boli najlepšie hokejbalistky Kanady, vo finále zvíťazili nad Québecom 4:3 po samostatných nájazdoch. Na tretej priečke skončilo Írsko, ktorého reprezentantky v súboji o bronz zvíťazili nad zmiešaným výberom Európy.

Najbližšie majstrovstvá sveta v hokejbale organizácie WBHF vo formáte troch proti trom (3+1) sa v roku 2018 uskutočnia v Bratislave.

MS v hokejbale organizácie WBHF vo formáte troch proti trom (3+1) v kanadskom Montreale - výsledky finálových stretnutí: