VIDEO Slovan si doma absolútne neškrtol: Kovaľčuk sa postaral o nemilosrdnú prehru!

Barry Brust v akciiBarry Brust v akcii Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Domáci hráči HC Slovan Bratislava prehrali 0:6 s favorizovaným tímom SKA Petrohrad v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Pre "belasých" to bola piata prehra z ostatných šiestich duelov.

Hetrikom sa zaskvel Iľja Kovaľčuk, ďalšie presné zásahy hostí pridali Jarno Koskiranta, Nikolaj Prochorkin a Steve Moses. SKA strelil štyri góly v rozpätí 40. a 46. minúty. Bratislavčania pred vypredaným domácim hľadiskom vyšli strelecky naprázdno.

Slovan má po 15 zápasoch v aktuálnom ročníku KHL na svojom konte 16 bodov, nepriaznivé skóre 33:49 a patrí mu predposledné 13. miesto v tabuľkovom poradí Západnej konferencie. Nižšie na "západe" je len šesťbodové Dinamo Riga. Slovan sa najbližšie predstaví opäť na domácom ľade, vo štvrtok 6. októbra si zmeria sily so Severstaľom Čerepovec (19.00 h).

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - utorok:

HC Slovan Bratislava - SKA Petrohrad 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Góly: 1. Kovaľčuk, 31. Kovaľčuk, 40. Koskiranta (Moses, Chochlačov), 41. Kovaľčuk (V. Tichonov, Plotnikov), 43. Prochorkin (Barabanov, Rukavišnikov), 46. Moses (Dadonov)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: A. Belov, Gašilov - Metalnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Brust - Plastino, Švarný, A. Meszároš, P. Luža, Marek Ďaloga, Kundrátek, Pokorný - Jeglič, Taffe, V. Nedorost - Cheechoo, Viedenský, Andrej Šťastný - Chipchura, Zigo, Valský - T. Kubalík, Lušňák, P. Skalický

Petrohrad: Šesťorkin - Rukavišnikov, Zubarev, Čudinov, Chafizulin, A. Belov, Jakovlev, Rykov - Plotnikov, V. Tichonov, Kovaľčuk - Dadonov, Šipačov, Gusev - Chochlačov, Koskiranta, Moses - Barabanov, Prochorkin, S. Širokov

Slovan mal úvod ako zo zlého sna - v 37. sekunde duelu otvoril skóre Kovaľčuk, ktorý spoza bránky trafil Plastinovu korčuľu a puk skončil v Brustovej sieti. Slovan sa do príležitostí dostával len sporadicky, v 5. min pred bránkou Petrohradu neuspel Valský. SKA pomohli v úvodnej časti do tempa aj dve presilovky, nezužitkoval ich však.

Bratislavčania sa v druhej tretine usilovali prevziať iniciatívu a zmazať manko. V 25. min puk poskakoval pred Šesťorkinom, ale v bránke neskončil. V polovici stretnutia sa opäť presadil kanonier Kovaľčuk, ktorý využil zlú Brustovu rozohrávku - 2:0 pre SKA. Slovan v prostrednej časti inkasoval ešte raz - 42 sekúnd pred sirénou unikol Moses a Koskiranta bez problémov posunul puk do odkrytej časti bránky.

Zbabraný začiatok tretej tretiny vzal Slovanu nádeje na obrat, v priebehu piatich minút skórovali Kovaľčuk, Prochorkin aj Moses. "Belasí" sa usilovali aspoň skorigovať výsledok, ale bez úspechu. V závere sa stretnutie dohrávalo, štyri sekundy pred koncom zaujala šarvátka v útočnej tretine Slovana.

Andrej Meszároš (obranca a kapitán Slovana): "Opäť bez gólu... Za tri duely jeden gól, to nevyhráme veľa zápasov. Držali sme sa, dve tretiny to nebolo zlé; keby sme dali nejaké góly, je to úplne iný zápas. Tretia tretina - z nepochopiteľného dôvodu sme ju úplne vypustili. Mrzí nás to, najmä pre fanúšikov, prišiel plný dom. Musíme si pozrieť video, poučiť sa a ísť ďalej. O dva dni máme ďalší súboj, musíme sa na to pripraviť."

Marek Ďaloga, obranca Slovana: "Úvod zápasu nám nevyšiel, dostali sme nešťastný gól. Súper vedel potrestať naše chyby. Musíme sa s tým vyrovnať a hrať ďalej. Videli sme, že keď sme sa držali v ich pásme, tak sa s nimi dalo hrať. Striel máme každý zápas dosť, ale nepadá nám to. Musíme na tom pracovať a začať dávať góly."

Oleg Znarok, tréner SKA: "Bol to výborný zápas, v dobrej atmosfére, v ktorom sme dosiahli vynikajúci výsledok. Skóre 6:0 však neznamená, že to bolo jednoduché. Podali sme dobrý výkon, ale ešte to má ďaleko od ideálu. Stále je čo zlepšovať."

Viac o téme: SKA Petrohrad HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR, SITA