Wawrinka vyšiel s pravdou von: V hlave som prestal počuť hlasy, nie som však masochista

Stan Wawrinka
Stan Wawrinka

BERN - Švajčiarsky už trojnásobný grandslamový šampión Stan Wawrinka spätne priznal, že 11. septembra počas finále vrcholných newyorských US Open proti srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi (6:7 /1/, 6:4, 7:5, 6:3) pod vplyvom vyčerpanosti už neveril v možný úspech.

"Snažil som sa naťahovať výmeny tak dlho, ako to len bolo možné. Ešte jeden úder navyše a ďalší, trápiť len svoje nohy, ušetriť od toho hlavu. Robil som to, kým som nemal dych. V takom rozpoložení totiž nie ste v stave uvažovať. Prestal som počuť hlasy v hlave. Všetku energiu a koncentráciu vyťahuje z človeka hra, zostávate v danom momente a potom hneď v nasledujúcom. Nervozitou sa únava len umocňuje. Nohy som mal úmerne tomu ťažké. Smerom k mojej hráčskej lóži som zakričal, že to nedokážem, že som mŕtvy," uviedol Wawrinka v blogu pre Le Matin Dimanche, sprostredkoval to napríklad web Blue Win. 

Tridsaťjedenročný 3. muž singlového renkingu ATP Wawrinka strávil pred finále v lokalite Flushing Meadows na kurte približne 18 hodín, raz toľko ako Djokovič. Už bezprostredne po úspechu skonštatoval, že päť minút pred zápasom sa v prítomnosti svojho švédskeho kouča Magnusa Normana rozplakal od napätia. Citoval ho portál podujatia. 

"Keď triumfujete na grandslamovom turnaji, dosiahnete nezdravý level emócií, dostanete sa do iného stavu mysle. Niekedy je ťažké pozviechať sa z toho, vzchopiť sa a odcestovať domov či na úvodné kolo do iného dejiska," napísal rodák z Lausanne Wawrinka a dodal: "Prosím, na základe týchto riadkov si nepomyslite, že som masochista, okej?" Švajčiar bol koncom septembra vo finále v Petrohrade, následne sa odhlásil z tohtotýždňového Tokia. 


Tagy: Stan Wawrinka

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA