Víťazný vstup mladíkov do bojov o európsky šampionát: O triumfe Slovenska rozhodol vlastný gól

Slovenskí futbalisti do 19 rokov vstúpili do kvalifikácie o postup na ME 2017 víťazneSlovenskí futbalisti do 19 rokov vstúpili do kvalifikácie o postup na ME 2017 víťazne Zdroj: futbalsfz.sk

TORUŇ - Slovenskí futbalisti do 19 rokov vstúpili do kvalifikácie o postup na ME 2017 víťazne. Vo štvrtkovom dueli v rámci turnaja 11. skupiny triumfovali v poľskom meste Toruň nad rovesníkmi zo Severného Írska 1:0, hoci v dueli neskórovali ani raz.

V 37. minúte si strelil vlastný gól obranca Dylan King. Oba tímy dohrali zápas s desiatimi hráčmi na trávniku. V 84. minúte videl červenú kartu slovenský stredopoliar Christián Herc, v nadstavenom čase druhého polčasu sa k nemu pridal aj Shayne Lavery.

Zverencov trénera Milana Malatinského čakajú v rámci 1. kola kvalifikácie ešte dva zápasy. Na turnaji v Poľsku nastúpia v sobotu o 15.30 h proti domácim a v utorok 11. októbra v rovnakom čase proti Macedónsku. Do ďalšej fázy - Elite round - postúpia dva najlepšie tímy z každej skupiny aj najlepší z tretích miest.

Finálový turnaj ME sa uskutoční v júli 2017 v Gruzínsku.

Severné Írsko - Slovensko 0:1 (0:1)
Gól: 37. King (vl.). Rozhodovali: Kristoffersen - Rasmussen (obaja Dán.), Golis (Poľ.), ŽK: Crowe, Gordon, Gallagher, McClean - Lenart, Šušolík, Blažek. ČK: 90.+1 Lavery - 84. Herc.

Zostava SR: Vantruba - Šušolík, Šulek, Oravec - Nemček - Blažek, Herc, Lenárt, Vallo (90.+2 Dubec) - Tupta (90.+5 Baumgartner), Jedinák (90.+4 Kvocera)

Macedónsko - Poľsko 0:4 (0:0)
Góly: 48. Jozwiak, 65. a 69. Wojtkowski, 82. Tomczyk