VIDEO Mladíci opäť neuspeli: Poprad v Piešťanoch dosiahol povinné víťazstvo

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Hokejisti HK Poprad zvíťazili vo štvrtkovom vloženom zápase 10. kola Tipsport Ligy nad HK Orange 20 4:1 a ukončili šnúru troch prehier. V tabuľke sa vďaka triumfu nad zverencami Ernesta Bokroša dostali na priebežnú 9. priečku pred Žilinu.

V 6. minúte si Popradčania vytvorili prvú vážnu príležitosť zápasu, Pokovičovu strelu švihom však Durný pohotovo vyrazil. Na prvý gól čakali diváci do 17. minúty, keď sa Fabian neulakomil a prihrávkou našiel lepšie postaveného Paločka, ktorý v presilovke doklepol puk do odkrytej bránky. Domáci mladíci mohli vzápätí odpovedať, ale Šúrek stihol presunúť svoj betón k žŕdke a pokazil Trškovi gólovú radosť. Krátko pred odchodom do kabín mohol "kamzíkov" poslať do trháku Lapšanský, v tutovke ho však vychytal Durný.

Aj prostredná časť bola chudobná na góly. Padol v nej jediný, keď Danielčak nachytal Durného, ktorý si nepokryl bližšiu žrď. V 34. minúte odolal Šúrek nepríjemnému závaru vo vlastnom bránkovisku, kde sa snažil pretlačiť puk do siete aktívny Bdžoch.

V 50. minúte zlomil odpor Orange 20 veterán Kroták, ktorý sa presadil nenápadnou strelou ponad Durného rameno a v tej istej minúte Zagrapan zvýšil už na 0:4. Sádecký presným zásahom v 52. minúte už iba zmiernil prehru HK Orange 20.

HK Orange 20 - HK Poprad 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 52. Sádecký (Hain, Hecl) - 17. Paločko (Fabian, Kroták), 29. Danielčak (Výhonský), 50. Kroták (Fabian, Suchý), 50. Zagrapan (Lapšanský, Lichanec). Rozhodovali: Novák, Adamec - Kacej, Návratek, vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Košecký 5+DKZ za nedovolenú bránenie v hre a Pätoprstý 5 min za nedovolenú hru lakťom, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 170 divákov.

HK Orange 20: Durný - Bdžoch, Grman, Trška, Košecký, Jendroľ, Hain, Danko, Hedera - Pataky, Sádecký, Hecl - Pätoprstý, Murín, Žiak - Váňa, Oško, Ondov - Liška, Jaško, Vybiral

HK Poprad: Šúrek - Suchý, Kurali, Dinda, Fabian, Cutting, Chaloupka, Pokovič, Potekhin - Lapšanský, Zagrapan, Lichanec - Kroták, Ježek, Paločko - Bondra, Troliga, Štrauch - Vašaš, Výhonský, Danielčak

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20 (zdroj: www.hockeyslovakia.sk): "Musím povedať, že sme odohrali slušné stretnutie. V prvých dvoch tretinách sme hrali pozorne a inkasovali len dva góly. V záverečnej časti, keď sme sa pokúsili o to, aby sme Poprad zatlačili, prišlo päťminútové vylúčenie a v tomto oslabení sme inkasovali dva góly. Výsledok sme už len korigovali."

Viac o téme: HK Poprad HK Orange 20